Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4480
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Ożywienie w Głuszycy

Niedziela, 4 kwietnia 2021, 6:43
Autor: red
REGION, Głuszyca: Ożywienie w Głuszycy
Fot. użyczone
Gmina Głuszyca otrzymała dofinansowanie w wysokości 740 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na utworzenie strefy aktywności gospodarczej w Głuszycy.

Pozyskana kwota będzie stanowiła wkład własny gminy do ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej do projektu, który gmina złożyła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska na lata 2014-2020 Osi priorytetowej I. Przedsiębiorstwa i innowacje, Działanie 1.3 Rozwój przedsiębiorczości Regionalnego Programu Operacyjnego Dolnego Śląska na lata 2014-2020. Dzięki współpracy z ZIT AW może udać się pozyskać nawet 100% zwrotu poniesionych kosztów na przedsięwzięcie.

Inwestycja polegać będzie na zagospodarowaniu terenu poprzemysłowego o powierzchni 2 ha przeznaczonego na prowadzenie działalności gospodarczej. Projekt zakłada wykonanie robót drogowych – budowę drogi wewnętrznej ze zjazdami z drogi powiatowej, chodnikami oraz miejscami postojowymi. Powstaną kanalizacje sanitarna z oczyszczalnią ścieków, deszczowa i sieć wodociągowa. Cały teren zostanie oświetlony oraz przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Celem projektu jest doprowadzenie do ożywienia gospodarczego poprzez pozyskanie inwestorów zainteresowanych uruchomieniem działalności na terenie gminy. Zagospodarowany teren przyczyni się również do poprawy wizerunku miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group