Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2538
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Pałac Jedlinka

Poniedziałek, 24 lutego 2020, 14:31
Aktualizacja: Wtorek, 25 lutego 2020, 8:36
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: Pałac Jedlinka
Fot. red.
Zespół Pałacowo–Hotelowy "Jedlinka" w Jedlinie–Zdroju to niezwykłe miejsce, łączące historię z nowoczesnością, aktywność z wypoczynkiem i edukacją. Stanowi atrakcję zarówno dla mieszkańców, jak i dla odwiedzających Jedlinę–Zdrój turystów, gości i przebywających w Jedlinie kuracjuszy.

Podczas standardowego zwiedzania obiektu można uzyskać wiele cennych informacji i poznać niezwykłą historię samego pałacu jak również historię jego właścicieli i całego regionu. Pałac "Jedlinka" ma w swojej ofercie również projekty specjalne, takie jak "Teatr Historii”, „Wyprawa w czasie”, „Gabinet Kristera” czy „Nauka przez zabawę”. Sporą atrakcję stanowi replika samolotu myśliwskiego Fokker Dr.1, którym latał największy as lotnictwa w czasie I wojny światowej - Manfred von Richthofen, zwany "Czerwonym Baronem", a także replika wagonu sztabowego pociągu specjalnego „Amerika”, która znajduje się bezpośrednio przy pałacu. Pałac można zwiedzać w godzinach od 10.00 do 18.00, z wyjątkiem poniedziałków.

To jednak nie wszystko. W Pałacu „Jedlinka” odbywają się często różnego rodzaju wystawy, koncerty, spektakle, konferencje i uroczystości, a w przylegających do pałacu pomieszczeniach eventy, zabawy i bale. W skład kompleksu oprócz pałacu wchodzi też Hotel „Jedlinka”, oferujący restaurację i bar z tarasem, mini SPA, wypożyczalnię rowerów i salę konferencyjno-eventową, oraz Browar „Jedlinka” wraz z hostelem i restauracją. W Browarze „Jedlinka” serwowane są piwa warzone na miejscu: „Czerwony Baron”, „Marcowa Dama”, „Jaśnie Książe” i „Pszeniczny Pan”. Wszystkie te atrakcje, a także znakomite położenie obiektu sprawia, że Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka” jest miejscem wartym odwiedzenia zarówno przez miłośników historii, osoby aktywne, a także osoby szukające ciszy i spokoju blisko natury.

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
2
20%
Hahaha
4
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group