Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3300
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pamięci Ayrtona Senny

Piątek, 3 maja 2024, 11:05
Autor: Wacław Kwieciński
Wałbrzych: Pamięci Ayrtona Senny
Fot. Wacław Kwieciński
W słoneczne pierwszomajowe popołudnie na terenie Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych przy ul. Ayrtona Senny w Wałbrzychu miało miejsce uroczyste upamiętnienie 30 Rocznicy Tragicznej Śmierci Ayrtona Senny.

Ten Wielki Mistrz Formuły 1 był również Człowiekiem o Wielkim Sercu wspierającym brazylijskich ubogich. Na jego grobie w Sao Paulo zawsze znajdziemy świeże kwiaty.

Dziś przy jednym z czterech pomników Mistrza na świecie zgromadziliśmy się by oddać hołd Wspaniałemu Kierowcy i Człowiekowi jak i wszystkim sportowcom. Obecny był Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Senator RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska ale i wielcy kierowcy jak gospodarz miejsca Jerzy Mazur czy Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski i Tomasz Szmandra. Przy swoim historycznym bolidzie obecny był Ireneusz Mokrzycki startujący w Formule Historycznej EASTER 1300. Przybyli również przedstawiciele Ambasady Brazylii i klubu sportowego Corinthians Paulista. Konferansjerem uroczystości był wg mnie najlepszy komentator sportowy Andrzej Borowczyk, którego miły i ciepły głos znamy z wyścigów samochodowych.
Gospodarz opowiedział przybyłym gościom historię powstania tego miejsca i zaprezentował zebranym wyścigowy STAR C200, przy którym zebrani robili sobie liczne zdjęcia.

Na zakończenie tych wspaniałych uroczystości był przejazd klasyków, pojazdów sportowych i wyczynowych. Zobaczyliśmy również w akcji pięknie odmalowanego STARA C266.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia tego miejsca bogatego w sportowe i górnicze eksponaty.

Tekst i zdjęcia: Wacław Kwieciński

Twoja reakcja na artykuł?

16
52%
Cieszy
4
13%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
23%
Złości
3
10%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group