Czytających: 4336

Europa: Pancerz wypadł przyzwoicie

Wtorek, 28 sierpnia 2018, 13:13
Przemysław Pancerz okazał się najlepszym z grona Biało–Czerwonych w biegu pościgowym juniorów podczas MŚ w biathlonie na nartorolkach. Zawodnik pochodzący z Borówna w gminie Czarny Bór, a reprezentujący AZS AWF Wrocław zajął 24. miejsce.

Nie popisał się Jakub Stvrtecky, który wygrał sobotni bieg sprinterski. Podobnie jak Kamila Żuk wśród juniorek, spudłował aż osiem razy. O ile Polka nieznacznie przegrała złoto, o tyle Czech spadł aż na piąte miejsce. Jego niemoc wykorzystał Wiaczesław Malejew z Rosji, który po zaledwie dwóch karnych rundach wygrał z przewagą 21 sekund nad Bogdanem Tsymbalem z Ukrainy. Na pocieszenie dla Czechów pozostał brązowy medal Witeslawa Horniga.

Najlepszym z naszych biathlonistów okazał się dzisiaj Przemysław Pancerz, który pudłował po razie na każdym ze strzelań. Pozwoliło mu to awansować z 38. pozycji po sprincie na 24. pozycję na mecie biegu pościgowego. Swoje lokaty względem tych na starcie poprawili również Wojciech Filip (również mieszkaniec Borówna) (z 34. na 27.), Marcin Szwajnos (z 31. na 29.) oraz Michał Neumann (z 35. na 30.).