Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Panie jeżdżą lepiej

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 12 marca 2013, 6:15
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Blisko 30 pań z całego regionu wzięło udział w specjalnym treningu w ramach akcji „Bezpieczny Kierowca 2013”. Przez dwa dni na parkingu pod wałbrzyską fabryką Toyoty stacjonowała Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. To właśnie tam, z okazji Dnia Kobiet, kursantki zdobywały wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Już tradycją stały się okolicznościowe szkolenia dla pań w ramach „Bezpiecznego Kierowcy”. To cenny prezent, jaki od kilku lat zawsze na „Dzień Kobiet” dostają mieszkanki regionu od Toyoty Motor Manufacturing Poland i Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego.
- W tym roku ilość zgłoszeń, jakie do nas napłynęły, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaplanować dodatkowe spotkanie dla pań w kwietniu i czerwcu, ale tym razem już z równoległym udziałem panów – mówi Piotr Starczukowski, instruktor i były kierowca rajdowy.

Piotr Starczukowski podkreśla, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej chętnie chcą podnosić swoją świadomość za kółkiem, poprawiać swój styl jazdy i dowiadywać się więcej o nowościach technicznych w motoryzacji. Entuzjastycznie podchodzą do zadań praktycznych, właściwie wykonują instrukcje, jakie podaje kadra szkoleniowa, a także dokładnie zapamiętują wszelkie uwagi.
- Zdecydowanie zrywamy ze stereotypem „baby za kierownicą” - kwituje Małgorzata Harendarz - To wspaniały pomysł, aby dodać nam otuchy za kierownicą, tchnąć w nas więcej wiary i przede wszystkim pomóc nam w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Jestem kierowcą z bardzo długim stażem i na tyle dobrym, że nie miałam do tej pory przykrych zdarzeń na drodze. Ale jak się okazało, popełniam za kierownicą jednak banalne błędy, które teraz będę świadomie zwalczać – dodaje kursantka.

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłami: „bezpieczna prędkość” i „piesi”. Organizatorzy skupią się w dużej mierze na zagadnieniach związanych z tragicznymi skutkami rozwijania nadmiernej prędkości na drodze oraz ochronie pieszych. W niedzielę, 10 marca na parkingu pod wałbrzyską fabryką Toyoty panie miały do czynienia nie tylko z bezpieczną jazdą i unikaniem zagrożeń w ruchu drogowym. Spróbowały również jazdy na trolejach oraz poznały ekologiczne i ekonomiczne korzystanie z pojazdu. Wśród praktycznych ćwiczeń, wykonywanych w samochodach z Salonów Toyoty Jana Nowakowskiego, pojawiły się m.in. jazda w poślizgach, slalom, sposoby montowania fotelików dziecięcych, jazda w szpilkach, alkogolach i parkowanie tyłem. Nie zabrakło też przejazdów hybrydową Toyotą Prius trzeciej generacji.

Po kilku godzinach teorii i całym dniu praktyki do finału akcji „Bezpieczny Kierowca 2013” zakwalifikowały się: Adriana Pełka, Angelika Gawrońska, Anna Żabska, Beata Nowaczyk, Elżbieta Gołębiowska, Izabela Hyłka-Stączek ,Karolina Dąbrowska, Katarzyna Bugajska, Klaudia Zagórowska, Małgorzata Harendarz, Mariola Kruszyńska, Monika Antosik, Weronika Pawlaczyk.

Finał tegorocznej rywalizacji zaplanowano w dniach 20-21 lipca 2013 na parkingu pod Galerią „Victoria” - to największe w regionie centrum handlowe jest również partnerem kampanii skierowanej do kierowców.

Kolejne treningi w ramach „Bezpiecznego Kierowca 2013” odbędą się 7 kwietnia i 2 czerwca. Zgłoszenia m.in. za pośrednictwem strony: www.bezpieczny-kierowca.pl.

Więcej o bezpieczeństwie za kierownicą na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group