Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Parę słów o komunikacji miejskiej i transporcie kolejowym

Wtorek, 23 grudnia 2014, 7:32
Aktualizacja: 7:32
Autor: PAW
Wałbrzych: Parę słów o komunikacji miejskiej i transporcie kolejowym
Fot. red.
Okazuje się, że przez rok liczba pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w naszym mieście znacząco wzrosła.

Jak poinformował prezydent Roman Szełemej o około 10 procent wzrosła liczba osób korzystających z usług komunikacji miejskiej.
- Około 60 tysięcy osób dziennie jeździ komunikacją miejską – mówi Szełemej. – To ewenement w skali kraju, bo w większości miast w Polsce te liczby przeważnie maleją. Świadczy to o tym, że poszliśmy w dobrym kierunku.

Prezydent wielokrotnie podkreślał, że jest zadowolony z faktu, że Gmina Wałbrzych ma bezpośrednie połączenie z kilkoma gminami ościennymi należącymi do Aglomeracji Wałbrzyskiej i zapowiada, że w planach jest uruchomienie kolejnych połączeń.

Tymczasem co jakiś czas powraca temat dworca kolejowego Wałbrzych-Szczawienko. Przypomnijmy, że Gmina Wałbrzych chce nieodpłatnie przejąć dworzec kolejowy Wałbrzych-Szczawienko, ale pod warunkiem, że nie będzie konieczności dostosowania go do wymagań konserwatora zabytków. W tym miejscu miałby powstać parking „Parkuj i Jedź" (Park & Ride).
- Odbyliśmy kolejne spotkania z przedstawicielami PKP w celu przejęcia dworca – tłumaczy prezydent Szełemej. – PKP chce nam ten obiekt nieodpłatnie przekazać. Rozmowy nie są łatwe, ale należy się cieszyć, że zwiększa się liczba połączeń z Wałbrzycha do Jeleniej Góry czy do Wrocławia i poprawia się komfort podróżowania. Postęp jest widoczny, a takie instalacje jak „Parkuj i Jedź” są w naszym mieście potrzebne.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group