• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 7:37
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 2009
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Parking cieszy

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Niedziela, 6 października 2019, 6:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 października 2019, 8:58
Autor: red
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Zaledwie kilkanaście dni temu Gmina Szczawno–Zdrój przejęła parking przy ul. Lipowej, a już trwają tam intensywne prace.

Po pierwsze – parking niemal natychmiast został nieodpłatnie udostępniony mieszkańcom, zwłaszcza rodzicom uczniów pobliskiej szkoły, przywożących tu dzieci. Gmina przystąpiła także do uzupełnienia ogrodzenia i wykonania bezpiecznego chodnika, łączącego parking ze szkołą. Parking został także oznakowany.
- Na razie będzie to parking ogólnomiejski, bezpłatny, bo chcemy, żeby służył rodzicom dzieci przywożonych do pobliskiej szkoły, osobom korzystającym z hali i oczywiście odwiedzającym nas gościom – podkreśla burmistrz Marek Fedoruk. – Miejsca parkingowe to temat, który pojawia się w wielu dyskusjach mieszkańców, jest na nie zapotrzebowanie, dlatego przymierzamy się także do utwardzenia terenu przy ul Mickiewicza, pomiędzy ulicą a halą sportową, gdzie również powstaną miejsca parkingowe.

Mieszkańcy Szczawna są bardzo zadowoleni, w komentarzach w mediach społecznościowych pojawiło się wiele podziękowań pod adresem samorządu.

Tymczasem trwa przebudowa i remont nawierzchni jezdni i chodników ulic F.Chopina/H.Sienkiewicza. To jedna z największych inwestycji drogowych, realizowanych obecnie przez gminę Szczawno-Zdrój. Zadanie obejmuje całkowitą wymianę nawierzchni drogi i chodnika na odcinku ponad pół kilometra, a także remont kanalizacji sanitarnej. Właśnie rozpoczęło się układanie asfaltu na jezdni, co wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami dla mieszkańców, posiadających upoważnienie do wjazdu na ulicę.
- Koszt inwestycji to ponad 2,3 mln zł, przypomnę tylko, że gmina uzyskała połowę dofinansowania z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Termin zakończenia prac to koniec listopada.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group