Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 3014
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Parlamentarzyści poproszeni o interwencję

Środa, 16 lutego 2011, 7:15
Aktualizacja: 12:30
Autor: PAW
Wałbrzych: Parlamentarzyści poproszeni o interwencję
Fot. red
Media wałbrzyskie niemal codziennie informują o oszczędnościach, jakie ekipa sprawująca władzę ma zamiar wprowadzać w życie w 2011 roku. Związki zawodowe spółek miejskich zwróciły się w tej sprawie o pomoc do senatora Romana Ludwiczuka i posłanki Anny Zalewskiej.

Związki zawodowe działające w Miejskim Zarządzie Budynków, czyli spółce podległej miastu, zaprosiły na spotkanie m.in. senatora Romana Ludwiczuka i posłankę Annę Zalewską. Powód spotkania był jeden. Cięcia budżetowe i zapowiedź zwolnień w spółce. Planowana redukcja wydatków niesie za sobą konieczność zwolnień. Związki zawodowe nie chcą do takiej sytuacji dopuścić, ale mają związane ręce. Trudno się jednak spodziewać, by interwencja senatora Ludwiczuka czy posłanki Zalewskiej zmieniła decyzję władz samorządowych Wałbrzycha.

Jeszcze parę miesięcy temu zaproszenie Ludwiczuka mogło oznaczać zmianę decyzji władz samorządowych, bowiem senator był członkiem PO i współpracował z prezydentem Piotrem Kruczkowskim. Po tym, jak Longin Rosiak ujawnił taśmy z wulgarnymi wypowiedziami Ludwiczuka, który w niezbyt pochlebnych słowach wyrażał się m.in. o Kruczkowskim, drogi tych dwóch polityków (Ludwiczuka i Kruczkowskiego) się rozeszły i należy raczej wątpić, by Ludwiczuk mógł mieć w chwili obecnej jakikolwiek wpływ na decyzję podejmowane przez Kruczkowskiego.

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group