Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Parlamentarzyści spotkali się z dziećmi

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 14:24
Autor: PAW
Fot. PAW
Posłanka Katarzyna Mrzygłocka oraz senator Wiesław Kilian spotkali się z uczniami PSP nr 28 w Wałbrzychu.

Jutro mija 24 rocznica wyborów do Sejmu, w których triumfowała Solidarność. Od tego momentu ponownie również zaczęto wybierać senatorów. Dziś posłanka PO Katarzyna Mrzygłocka oraz senator PO Wiesław Kilian, spotkali się z uczniami PSP nr 28 w Wałbrzychu.

Grupa kilkunastu uczniów miała okazję dowiedzieć się, na czym polega praca posła i senatora, jak często w Polsce przeprowadzane są wyboru do Parlamentu, czym różni się praca posła od pracy wykonywanej przez senatora, a także, kto ma prawo wyborcze i może brać udział w wyborach. Dzieci również mogły zadawać pytania. Interesowało je, kto jest ważniejszy: poseł czy senator?
- Zarówno poseł jak i senator są tak samo ważni – tłumaczyła posłanka Mrzygłocka. – Mają oni wpływ na życie publiczne w Polsce. Parlamentarzyści pracują nie tylko w Warszawie, ale również w terenie, czego przykładem jest też to spotkanie.

Podczas wizyty parlamentarzystów w szkole, uczniowie mieli również okazję zapoznać się z treścią ślubowania, jakie składają parlamentarzyści, a także rozwiązać krzyżówkę, której hasła nawiązywały do treści spotkania.
- Największym problemem parlamentarzystów jest to, że zdarza nam się popełniać błędy i przyjmować złe ustawy, a według mnie, najważniejszym zadaniem posła jest tworzenie dobrego prawa – mówi Katarzyna Mrzygłocka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group