Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6159
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Parzenie kawy to także sztuka

Niedziela, 4 lutego 2018, 15:35
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Parzenie kawy to także sztuka
Fot. Piotr Skomorokiewicz
W sobotnie popołudnie w Piwnicy Wałbrzyskiej odbyło się spotkanie z baristą–amatorem Kacprem Kieciem.

Chemex, Kalita, Aeropress, v60, Drip czy French Press to tylko kilka ze sposobów przyrządzania kawy, które barista zaprezentował gościom przybyłym na spotkanie.
- Parę lat temu urodził nam się syn, więcej czasu zaczęliśmy spędzać w domu. Kupiliśmy ekspres, ale wiadomo, w kuchni zawsze ograniczone miejsce, więc zacząłem się oglądać za czymś alternatywnym. Poszukałem takich rozwiązań w Internecie i zacząłem eksperymentować – tak opisuje swój początek z alternatywnymi sposobami parzenia kawy Kacper Kieć.

Oprócz przedstawienia i pokazania sposobów na parzenie kawy barista opowiadał również m.in. o tym, jaka kawa nadaje się do tego typu działań.
- Jeśli chodzi o kawę, to na pewno nie nadaje się do tego ta kawa ogólnodostępna w marketach. Jest ona po prostu gorsza jakościowo i przede wszystkim za ciemno palona. Wszystko, co najlepsze w kawie zostaje w piecu, a my otrzymujemy produkt końcowy bardzo mocno spalony. Jeśli chodzi o kawy mielone. Każdy z tych systemów, które tu przedstawiam potrzebuje innego zmielenia ziaren kawy, czyli inną grubość ziarna. Najlepsza kawa do tych metod, które tutaj prezentuję to zdecydowanie arabica – dodał barista.

Oczywiście posiadanie we własnej kuchni tak bogatego zbioru, jakim dysponuje pan Kacper wiąże się z pewnymi wydatkami, ale jak twierdzi artysta, na początek, ceny podstawowych i najprostszych systemów nie odbiegają od cen, jakie musimy zapłacić za ekspres do kawy.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group