Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2194
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Region: Pas wyszczuplający – jaki wybrać? Czy z pasem można schudnąć?

Środa, 19 lutego 2020, 6:46
Aktualizacja: 8:27
Autor: red
Kraj/Region: Pas wyszczuplający – jaki wybrać? Czy z pasem można schudnąć?
Fot. użyczone
Wśród różnych akcesoriów treningowych można znaleźć między innymi pasy wyszczuplające. Czy warto po nie sięgać? A jeśli tak, to po jakie?

Pas wyszczuplający i jego rodzaje

Przede wszystkim przyjrzyjmy się rodzajom pasów wyszczuplających – i już na samym wstępie zaznaczmy, że nie należy ich mylić z pasami stabilizującymi. To po prostu co innego. Pomińmy także zwykłe pasy neoprenowe, które pomagają w trzymaniu ciepła na wysokości pasa, ale nie mają możliwości, jakimi dysponuje właściwy pas wyszczuplający. A mowa tu o funkcjach wibracyjnych lub wibracyjno-masujących. W obu przypadkach pas pozwala pobudzić tkanki i przyspieszyć krążenie, co z kolei przekłada się na metabolizm.

Osobnym rodzajem pasu wyszczuplającego jest pas wibrujący z funkcją sauny. W tym przypadku dodatkowo, niezależnie od samej wibracji, dostarczane jest ciepło, które ułatwia jeszcze większe przyspieszenie metabolizmu.

Czy pas wyszczuplający działa?

Pasy wyszczuplające jak już wspomnieliśmy, pomagają przyspieszyć krążenie i lekko pobudzić metabolizm. W dodatku ułatwiają również rozluźnienie mięśni brzucha po mocnym treningu. Z jednej strony pomaga to w dodatkowym spaleniu paru kalorii, z drugiej w relaksie po treningu.

Ale uwaga, samego treningu pas wyszczuplający nie zastąpi i należy go traktować jako sprzęt uzupełniający względem innych akcesoriów (co do wyboru których można znaleźć kilka sugestii w artykule „Domowy sprzęt fitness - 5 pomysłów jak go wykorzystywaćć”). Inaczej mówiąc pas sam treningu nie wykona, aczkolwiek może zwiększyć uzyskiwane dzięki niemu efekty, a także ułatwić odpoczynek po jego zakończeniu – zwłaszcza jeśli dana jednostka treningowa koncentrowała się właśnie na mięśniach brzucha. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również dieta, która także pełni istotną rolę w odchudzaniu, zwłaszcza, jeśli ma ono przebiec zdrowo.

Kiedy uważać?

Na koniec wspomnijmy o tym, że pasów wyszczuplających zdecydowanie nie można stosować w czasie ciąży. Ponadto nie są wskazane dla osób, które korzystają z rozruszników serca.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group