Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Patrol przyniósł efekt

Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 10:29
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2020, 8:13
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Patrol przyniósł efekt
Fot. KMP Wałbrzych
W okresie letnim w Szczawnie–Zdroju do dyspozycji będzie więcej patroli, które zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców tej miejscowości oraz osób przyjezdnych. Pierwsze służby ponadnormatywne odbyły się w miniony weekend i są już tego efekty. Patrol złożony z dzielnicowego piątego komisariatu oraz funkcjonariuszki ruchu drogowego zatrzymał w piątek wieczorem do kontroli drogowej samochód z dwoma nastolatkami. Okazało się, że obaj młodzi mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki w postaci marihuany, a pasażer nawet ich spore ilości.

Zainteresowanie wałbrzyskich policjantów 5 czerwca po godzinie 18:00 wzbudził jadący ul. Chopina w Szczawnie-Zdroju samochód osobowy, którego kierujący nie zastosował się do znaku „zakaz wjazdu”. Podczas kontroli policjanci zauważyli, że 19-latek, jak i pasażer pojazdu, dziwnie się zachowują. Mogło to świadczyć o tym, że znajdują się wpływem narkotyków lub takie środki posiadają.

Podczas dalszych czynności kontrolnych informacje te potwierdziły się. Kierujący 19-latek miał przy sobie niewielkie ilości marihuany. Sam przyznał także policjantom, że znajduje się pod ich wpływem. W bagażu u 17-letniego pasażera mundurowi odnaleźli natomiast te same narkotyki, ale w dużo większych ilościach. Z zabezpieczonych środków odurzających w postaci marihuany można było wykonać blisko 350 porcji handlowych tych narkotyków. Dodatkowo, w trakcie przeszukania piwnicy, którą użytkował młodszy wałbrzyszanin, policjanci również ujawnili oraz zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany. Tym razem można było z nich przygotować kilkadziesiąt porcji handlowych.

Obaj nastolatkowie odpowiedzą teraz przed sądem za posiadanie narkotyków, a 19-latek - jeżeli potwierdzą to badania krwi - także za jazdę pod ich wpływem. Starszemu z mężczyzn grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Młodszy może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

2
12%
Cieszy
7
41%
Hahaha
1
6%
Nudzi
3
18%
Smuci
1
6%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group