Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3185
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Patrole już widoczne

Wtorek, 21 czerwca 2022, 9:41
Aktualizacja: 11:42
Autor: red
Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Patrole już widoczne
Fot. KMP Wałbrzych
Policyjne patrole rowerowe wyruszyły w teren. Dojadą tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, poruszają się szybciej niż patrol pieszy. Policjanci na rowerach, jak zawsze w letnie dni dbają o bezpieczeństwo w parkach, czy innych miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione. Od kilku dni takie patrole można już zobaczyć na terenie Wałbrzycha i Jedliny Zdrój.

Podobnie jak w poprzednich latach, wraz z nadejściem wiosennej aury ruszyły patrole rowerowe. Służbę z wykorzystaniem jednośladów pełnią odpowiednio do tego przeszkoleni funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, którzy rower wykorzystują zarówno jako środek transportu, jak również jako narzędzie w prewencyjnych działaniach.

Zadaniem policyjnej grupy rowerowej jest patrolowanie miejsc, gdzie radiowóz nie może wjechać, a patrol pieszy dotrze nieco później. Policjanci na rowerach swoją obecnością oddziaływają nie tylko prewencyjnie, ale również podejmują interwencje wobec osób spożywających alkohol w miejscach objętych zakazem oraz wobec tych, które zakłócają bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Policjanci będą pełnili służbę na rowerach przede wszystkim w rejonie miejsc rekreacyjnych, takich jak parki, lasy, no i oczywiście na trasach rowerowych. Ale to nie jedyne miejsca, gdzie policjanci z grupy rowerowej są kierowani. Mundurowych na rowerach można spotkać także na osiedlach, strefie kultury, czy innych miejscach, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione, jak chociażby zatłoczone parkingi, na których mieszkańcy oraz turyści pozostawiają swoje samochody. Ostatnio patrol rowery można było spotkać na terenie Jedliny-Zdrój.

Twoja reakcja na artykuł?

11
44%
Cieszy
6
24%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
5
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group