Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2397
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Październik to miesiąc walki z rakiem

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 27 września 2015, 15:09
Aktualizacja: 15:11
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zapraszamy kobiety w wieku 40 – 49 oraz 70 – 75 na wyjątkową akcję badań mammograficznych w mammobusie w sobotę 3 października.

Tym razem zbadane zostaną panie, które nie kwalifikują się już/jeszcze do badań przesiewowych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (ten Program finansowany jest przez NFZ dla kobiet w wieku 50 - 69 lat).

Badania 3 października wykonane zostaną w ramach realizacji Projektu finansowanego z Funduszy Norweskich, mającego m.in. na celu zwiększenie dostępności do badań wśród kobiet w wieku 40 - 49 oraz 70 - 75 lat. Bezpłatne badania mammograficzne odbędą przy Galerii Victoria.

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group