Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3069
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PCPR zrealizuje projekt

Środa, 10 marca 2010, 12:41
Aktualizacja: 15:46
Autor: PAW
Wałbrzych: PCPR zrealizuje projekt
Dyrektor PCPR Iwona Siemińska jest autorką projektu
Fot. red
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu zrealizuje projekt przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu młodzieży z powiatu wałbrzyskiego.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. „Szkoła (prze) życia - przeciwdziałanie ubóstwu i wykluczeniu społecznemu młodzieży z powiatu wałbrzyskiego” to projekt, który przez najbliższe miesiące będzie realizował wałbrzyski PCPR.

Przedsięwzięcie to zostało bardzo wysoko ocenione i w gronie 384 projektów znalazło się na wyśmienitym 8. miejscu, a to oznacza dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. W ramach projektu zostaną przeprowadzone moduły, np. „Kompetencje osobiste i społeczne”. Celem tego programu jest nauczenie dzieci i młodzieży umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Chodzi o to, by uczestnicy projektu zdobyli wiedzę, jak unikać biedy i wykluczenia społecznego. To jednak nie koniec. Uczestnicy będą również uczyć się, jak pomagać innym ludziom, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie. Ma w tym pomóc m.in. praca w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Projekt będzie realizowany do końca 2010 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group