Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4281
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Pełne atrakcji ferie w gminie Czarny Bór

Środa, 13 lutego 2019, 6:45
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Pełne atrakcji ferie w gminie Czarny Bór
Fot. organizatorzy
Wszystko co dobre szybko się kończy, także i ferie… W gminie Czarny Bór był czas obfitujący w mnóstwo atrakcji. Dzieci i młodzież nie mogły więc narzekać na nudę.

Zarówno w Centrum Kultury jak również we wszystkich gminnych świetlicach odbywały się zajęcia plastyczne, ruchowe, integracyjne, wycieczki, a nawet warsztaty kulinarne. W tym roku – w przeciwieństwie do lat poprzednich - czas ferii mijał w typowo zimowej aurze nie zabrakło więc szaleństw i zabaw na śniegu.

W pierwszym tygodniu dzieci w każdej ze świetlic miały okazję wykazać się umiejętnościami plastyczno-technicznymi. Powstały niepowtarzalne drzewka z gazet, wieszaki na zdjęcia i "bibeloty", papierowe kwiaty, czy kolorowe bransoletki. Nie zabrakło też kalamburów, gier i zabaw integracyjnych, a podczas zajęć kulinarnych najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór mogli poczuć się mistrzami kuchni i własnoręcznie przygotować najprawdziwszą włoską pizzę. Drugi tydzień ferii upłynął natomiast pod znakiem przygotowań do Walentynek. Spod zdolnych rąk uczestników wyszły serca tworzone różnymi technikami plastycznymi oraz te z piernika- piękne, kolorowo zdobione i jadalne.

Podczas tegorocznych ferii nie zabrakło też atrakcyjnych wycieczek i wyjazdów do kina. Dzieci zwiedziły Hutę Szkła „Julia” w Piechowicach gdzie na własnej skórze mogły poczuć żar hutniczego pieca oraz mogły z bliska zobaczyć jak powstają, misterne, kryształowe cudeńka. Olbrzymią frajdę zarówno dzieciom jak również opiekunom sprawiła też wycieczka do wrocławskiego Kolejkowa - największej makiety kolejowej w Polsce, która przeniosła wszystkich w cudowny i niepowtarzalny miniaturowy świat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
75%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group