Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4480
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Petycja do Marszałka

Piątek, 21 stycznia 2022, 17:30
Aktualizacja: 17:35
Autor: opr. PAW
REGION: Petycja do Marszałka
Fot. Dolny Śląsk Wspólna Sprawa
Dolnośląscy samorządowcy – przedstawiciele wszystkich 7 Instrumentów Terytorialnych z naszego regionu – złożyli na ręce Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego petycję w sprawie zmiany prowadzonej przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego polityki podziału środków unijnych.

W zgodnej opinii środowiska samorządowego oraz Komisji Europejskiej przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego propozycja nie spełnia podstawowych zasad podziału – przede wszystkim zasady partnerstwa, która jest fundamentem polityki spójności.

Na spotkaniu 14 stycznia przedstawiciele Komisji Europejskiej przyznali, że w ZIT-ach na Dolnym Śląsku nastąpiła dramatyczna obniżka środków, pomimo ogromnego sukcesu w perspektywie 2014-2020. Zmiany zasad podziału środków europejskich dla Dolnego Śląska są dla Komisji Europejskiej "nieakceptowalne".

- My także nie godzimy się na zawłaszczanie środków europejskich przez Marszałka Województwa na projekty "pozakonkursowe" i będziemy domagali się wprowadzenia zmian w planie podziału funduszy - mówią członkowie Dolny Śląsk Wspólna Sprawa.
- Obecnie 65% całej puli środków Zarząd Województwa zabiera dla siebie. Liczyliśmy na dialog i zaproszenie do urzędu. Zamiast tego Grzegorz Macko próbował przeszkadzać w naszej konferencji prasowej. Nawet trudno komentować… - podsumowuje prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

6
18%
Cieszy
20
59%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
5
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group