Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 2161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pięć filarów Kruczkowskiego

Piątek, 5 listopada 2010, 7:45
Aktualizacja: 18:34
Autor: Sven
Wałbrzych: Pięć filarów Kruczkowskiego
Program wyborczy Piotra Kruczkowskiego opracowali eksperci
Fot. Sławomir Pawlik
Piotr Kruczkowski zaprezentował swój program działania na kolejną kadencję. Jego najważniejsze punkty to: praca, komunikacja, edukacja, oblicze miasta oraz rekreacja i kultura.

W ciągu najbliższych trzech lat ma powstać około czterech tysięcy miejsc pracy, a gospodarka Wałbrzycha zostanie przekształcona z wytwórczej w innowacyjną, opartą na wiedzy. Stanie się tak dzięki bardzo dobrej ofercie inwestycyjnej związanej, między innymi, ze strefą ekonomiczną oraz zapowiadanymi centrami: usług i nowych technologii.

Priorytetem w komunikacji będzie drogowe i kolejowe połączenie Wałbrzycha z resztą kraju za pomocą dobrego dostępu do drogi S – 3 (Świnoujście – Lubawka), zabieganie o modernizację drogi nr 35 i budowę połączenia z autostradą A – 4. W mieście wyremontowane zostaną wszystkie główne drogi oraz powstanie obwodnica zachodnia.

Kolejnym priorytetem będzie edukacja. W każdej dzielnicy powstaną wielofunkcyjne boiska, zostaną wyremontowane wszystkie szkoły, uruchomiony zostanie program „Żłobek i przedszkole dla każdego małego wałbrzyszanina”, a we współpracy z PWSZ, w centrum miasta powstanie akademik.

W dziedzinie rekreacji i kultury celem będzie stworzenie różnorodnej oferty spędzania wolnego czasu. Ma to zapewnić Aqua Zdrój i Stara Kopalnia, a odzyskujące blask centrum miasta ma przyciągnąć inwestorów i turystów.

Wałbrzych będzie również miastem bezpiecznym i przyjaznym dla mieszkańców i gości. Śródmieście znowu stanie się miejscem spacerów i wypoczynku. Bezpieczeństwo ma zapewnić, między innymi rozbudowany monitoring, wspólne patrole policji i straży miejskiej oraz wspomaganie tych służb różnego rodzaju sprzętem.

To oczywiście tylko zarys programu. Całość, z którą można się zapoznać w materiałach wyborczych kandydata, opracowało grono ekspertów: Małgorzata Wiłkomirska, Roman Szełemej, Jerzy Detyna, Janusz Seńczuk, Mirosław Greber i Robert Wróbel.

Czytaj również

Komentarze (88) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group