Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1881
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pięć psów odebrano nieodpowiedzialnym właścicielom

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 25 marca 2014, 15:25
Aktualizacja: 22:52
Autor: red
Fot. archiwum
Funkcjonariusze Straży Miejskiej wspólnie z pracownikami Straży dla Zwierząt oraz pracownikami wałbrzyskiego Schroniska dla Zwierząt odebrali niefrasobliwym mieszkańcom jednej z kamienic przy ulicy Chrobrego pięć psów.

W mieszkaniu w centrum miasta wspólnie z pięciorgiem osób zamieszkiwało 7 psów. Trudna sytuacja finansowa rodziny była znana zarówno dzielnicowemu Straży Miejskiej, jak i pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Sąsiedzi skarżyli się na notoryczne ujadanie zwierząt i smród na klatce schodowej.

Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Straży Miejskiej oraz Straży dla Zwierząt ukazał się zastraszający widok: wychudzone i zaniedbane trzy psy i cztery suczki. Zwierzęta miały wystające żebra, zapadnięte oczy. Psy tygodniami nie były karmione, czasami dostawały wodę do picia. Spały i załatwiały się w tym samym miejscu. Właścicielka nie potrafiła podać powodu, dla którego nie wyprowadzała ich na spacer.

Po interwencji Straży Miejskiej kobiecie odebrano trzy psy i dwie suczki i umieszczono w wałbrzyskim Schronisku dla Zwierząt, gdzie czekają na nowych właścicieli.
- Zwierzęta będzie trzeba trochę podleczyć, odrobaczyć, a przede wszystkim zaszczepić - informuje pracownik schroniska.

Niefrasobliwa właścicielka został ukarana mandatem w związku z zaniedbaniami względem zwierząt, którymi się opiekowała. Jeśli dzielnicowy stwierdzi kolejne nieprawidłowości, to sprawa zostanie przekazana do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~aanonim1309 25-03-2014 16:28
bardzo dobrze !
~ 25-03-2014 17:25
Karac i jeszcze raz karac. Jak dobrze, ze sasiedzi byli czujni szkoda tylko, ze tak pozno bo stan psow swiadczy o tym, ze ich gehenna trwala dlugo.
~Baba 25-03-2014 21:46
Nie wiem czy dobrze czytam? Było 7 psów a zabrano 5 a co z pozostałymi 2???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group