Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4145
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Piękne utwory Anny German zabrzmiały w Mieroszowie

Piątek, 16 czerwca 2017, 14:47
Autor: red
REGION, Mieroszów: Piękne utwory Anny German zabrzmiały w Mieroszowie
Fot. UM Mieroszów
W Mieroszowskim Centrum Kultury odbył się koncert w wykonaniu Laureatów V Białoruskiego Festiwalu Piosenek Anny German pod tytułem „Planeta Anna”.

Organizatorami koncertu było Stowarzyszenie Współpracy Polska – Wschód oddział w Wałbrzychu, Centrum Kultury w Mieroszowie oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Koncert pełen wzruszeń, wspomnień o niezwykłej piosenkarce Annie German przyciągnął całą salą słuchaczy, owacjom na stojąco nie było końca. Zgromadzeni w Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego mogli usłyszeć między innymi utwory: „Człowieczy los”, "Tańczące Eurydyki”, „Wróć do Sorrento”, „Tylko raz w roku kwitną sady”, „Nadzieja” i wiele innych. Wszystkie piosenki Anny German zaprezentowane były w oryginalnych aranżacjach i zostały wykonane w języku polskim, rosyjskim i włoskim przez Anastazję Subocz, Halinę Sokolnik, Krystynę Burak, Julię Skurko, zespół wokalny „Wszystko w porządku”, Nadzieję Brońską, Iwana Iliczowa, duet „Wspólna Wędrówka”, a wszystkim przygrywał zespół „Ars Longa”.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu, oprawę oraz Marinie Towarnickiej i Witalijowi Aleszkiewiczowi za organizację Festiwalu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group