Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pieniądze na stadion

Czwartek, 2 lipca 2020, 11:24
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2020, 8:23
Autor: JAZ
Wałbrzych: Pieniądze na stadion
Fot. JAZ
Na koronie stadionu Górnika Wałbrzych na Nowym Mieście, z dziennikarzami spotkał się Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W trakcie spotkania polityk przypomniał o tarczy antykryzysowej skierowanej do samorządów.

Wspomniana tarcza antykryzysowa pozwoli przekazać samorządom blisko 6 miliardów złotych. Środki z założenia mają być przeznaczone na inwestycje. O tym gdzie zostaną wykorzystane, decydować będą władze samorządowe. Wałbrzychowi przypadnie kwota ponad 24,5 miliona złotych.
- My, jako przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w regionie, chcieliśmy zwrócić się z postulatem do pana prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. W ostatnich dniach gościła u nas w Wałbrzychu Minister Sportu. Rozmawialiśmy z działaczami, samorządowcami wałbrzyskimi na temat sportu w naszym regionie, w szczególności zaś w Wałbrzychu. Zostały zgłoszone postulaty, różnego rodzaju koncepcje, pomysły. Pani Minister po powrocie do Warszawy, przeanalizowała ze współpracownikami, parlamentarzystami sytuację. Dzięki tej analizie, zostały postawione pewne deklaracje, które chciałem dzisiaj tutaj przekazać – mówi Michał Dworczyk.
- Chcieliśmy zaapelować, aby część z tych środków, choć potrzeb jest bardzo dużo, podkreślam też, to jest decyzja miasta, na co te środki zostaną wydatkowane, ale żeby część z tych środków została przeznaczona na wkład w remont stadionu Górnika Wałbrzych. Stadionu, który od lat czeka na przywrócenie do świetności – dodaje polityk PiS.

Politycy zauważyli, że wyremontowany stadion mógłby pełnić więcej funkcji. Mogłyby się na nim odbywać zawody sportowe w różnych dyscyplinach, jak choćby w lekkoatletyce.
- Po analizie w Ministerstwie Sportu, jesteśmy upoważnienie do przekazania deklaracji, że jeżeli pan prezydent podejmie decyzję o przekazaniu części środków na remont stadionu, Ministerstwo Sportu przekaże pozostałe potrzebne środki do tego, żeby obiekt został przywrócony do użytkowania, żeby przywrócone zostały jego funkcje sportowe – deklaruje Michał Dworczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

20
50%
Cieszy
10
25%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
7
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group