Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4395
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Piernikowanie" w PSP nr 15

Sobota, 9 grudnia 2023, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: "Piernikowanie" w PSP nr 15
Fot. organizatorzy
Zapach Świąt czyli piernikowe szaleństwo w „Piętnastce”.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen ciepła, radości i cudownej atmosfery, tradycji, które sprawiają, że święta stają się jeszcze bardziej magiczne…

Jedną z takich tradycji jest zdobienie pierników, które stanowi nieodłączny element świątecznych przygotowań nie tylko w naszych rodzinnych domach, ale również w naszej „Piętnastkowej” społeczności. Początki „piernikowania” w szkole sięgają okresu zdalnego nauczania i jak widać wpisują się już powoli w doroczną tradycję.

Nic dziwnego…proces zdobienia pierników to nie tylko kulinarna rozrywka, ale również sposób na wspaniałe spędzenie czasu, okazja do dzielenia się ze sobą radością i tworzenia wspomnień, które pozostaną na długo w sercach szkolnej społeczności.
Zdobienie pierników to prawdziwe wyzwanie artystyczne, które tym razem podjęli nauczyciele i uczniowie oraz rodzice w tegoroczne Mikołajki. Wśród dźwięków kolęd, przyjaznych rozmów zarówno dzieci jak i dorośli z radością oddali się sztuce zdobienia świątecznych ciasteczek używając kolorowych lukrów, posypek, cukierków i innych słodkich dodatków. Bałwanki, choinki, gwiazdki, serca i inne formy osiągnęły swoisty niepowtarzalny charakter stając się w ten sposób nie tylko smacznym deserem, ale również wyjątkowym elementem ozdoby świątecznego stołu czy choinki.

Zdobienie pierników to zatem nie tylko tradycja kulinarnej sztuki, ale także okazja do budowania więzi szkolnej społeczności, dzielenia się radością i tworzenia wspólnych wspomnień. Święta Bożego Narodzenia stają się dzięki temu czasem niezapomnianym, pełnym miłości, wspólnego działania i słodkich smaków.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group