Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6568
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Pierogi i wieńce

Sobota, 20 sierpnia 2022, 6:48
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Pierogi i wieńce
Fot. organizatorzy
Krzysztof Kwiatkowski Starosta Wałbrzyski, Adam Górecki Wójt Gminy Czarny Bór oraz Biblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze zapraszają na Dożynki Gminno–Powiatowe, które odbędą się 4 września 2022 r. w Czarnym Borze.

Na inaugurację czarnoborskich Dożynek Organizatorzy zaplanowali Mszę Świętą Dziękczynną w intencji rolników, która zostanie odprawiona w południe w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze. Następnie korowód dożynkowy, w którym wezmą udział parlamentarzyści, włodarze powiatu, ościennych gmin, przedstawiciele lokalnych środowisk, organizacji pozarządowych i sołectw uda się na stadion sportowy. Tam gospodarz gminy wraz ze starostami dożynek dokona tradycyjnego obrzędu – misterium chleba. Nie zabraknie ośpiewania wieńców dożynkowych, a o najsmaczniejsze pierogi rywalizacja będzie się toczyć w trzech kategoriach.

Do laureatów w Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy i Najsmaczniejsze Pierogi trafią atrakcyjne nagrody w postaci bonów upominkowych. Świętu Plonów będzie towarzyszyć góralska nuta w wykonaniu Kapeli Janicki oraz występy lokalnych zespołów ludowych. Do wspólnej zabawy zaprosi Zespół Muzyczny EKIPA Z MIASTA, a zwieńczeniem dożynkowej zabawy będzie pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna z Konferansjer PRO - Kamil Zięba oraz DJ ŻANY.

Do zobaczenia w niedzielę – 4 września na stadionie sportowym w Czarnym Borze!

Twoja reakcja na artykuł?

10
31%
Cieszy
2
6%
Hahaha
7
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
16%
Złości
8
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group