Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5447
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pierwsza pożyczka za darmo – Hit czy Mit?

Czwartek, 21 listopada 2019, 10:49
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Pierwsza pożyczka za darmo – Hit czy Mit?
Fot. użyczone
Komunikaty reklamowe nie pozostawiają wątpliwości, mówiąc, że pierwszą pożyczkę możemy mieć za darmo. Czy to możliwe? Czy nie ma tu żadnego haczyka? Sprawdzamy!

Praktycznie każda firma pożyczkowa ma w swojej ofercie darmową pożyczkę, zaznaczając przy tym, że propozycja ta dotyczy wyłącznie nowych klientów. Jak się okazuje, nie są to słowa rzucone na wiatr, lecz realna pomoc przeznaczona dla osób, które pierwszy raz w ten sposób pożyczają pieniądze. Najczęściej można ją uzyskać przez internet. Darmowa pożyczka za 0 zł udzielana jest “od ręki”, bez załatwiania dodatkowych dokumentów. Jest to więc wsparcie, jakie otrzymać możemy błyskawicznie. Pożyczkodawcy mają nadzieję, że oferując pierwszą pożyczkę za darmo, zachęcą tym klientów, którzy wrócą później po kolejną (jaka jednak nie będzie udzielana już na tak specjalnych warunkach).

Darmowa pożyczka - najważniejsze założenia

Zdecydowana większość firm ma w swojej ofercie takie pożyczki. Określana jest jako zeroprocentowa, ponieważ nie musimy oddawać żadnych odsetek, a więc pożyczamy przykładowo 1000 zł i dokładnie tyle samo oddajemy. Nie musimy się więc obawiać żadnych ukrytych kosztów.

Jeśli chcemy z niej skorzystać, powinniśmy spełnić dwa podstawowe warunki. O pierwszym z nich już wspominaliśmy - musimy być nowym klientem danej firmy pożyczkowej. Nie zapominajmy jednak o drugim wymogu, mianowicie, jak faktycznie ma to być pożyczka za 0 zł, musi być oddana w terminie. A większość pożyczkodawców udziela wsparcia na krótki okres - do 30 dni. Zastanówmy się więc, czy uda nam się w tym czasie oddać pożyczone pieniądze. Jeśli nie, pożyczka z założenia darmowa stanie się płatna, za którą poniesiemy dodatkowe koszty.
Co jest potrzebne, by uzyskać pożyczkę?

Jak się okazuje niewiele. Na darmową pożyczkę mogą liczyć osoby, które pracują lub mają pieniądze z innego tytułu, niekoniecznie związanego z wynagrodzeniem za pracę. Do uzyskania pożyczki potrzeba dowodu osobistego, numeru konta bankowego, telefonu komórkowego i adresu e-mail. Niektóre firmy wymagają też zaświadczenia o dochodach, ale rzadko to się zdarza.

Jak więc widać, pierwsza pożyczka za darmo to zdecydowanie hit, a nie mit, gdyż jest dostępna dla nowych klientów. Pamiętajmy jednak, że bezwzględnie musimy oddać ją w terminie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group