Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3337
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pierwszomajowe uroczystości Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Środa, 1 maja 2013, 13:30
Aktualizacja: 16:07
Autor: red.
Wałbrzych: Pierwszomajowe uroczystości Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Fot. red.
Z okazji obchodzonego 1 maja Święta Pracy, Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprosił na doroczne uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego.

O godzinie 12 rozpoczęły się obchody, które poza złożeniem kwiatów pod pomnikiem dla uczczenia święta, składały się z wystąpień przewodniczących organizacji biorących udział w święcie i odczytania listu otwartego do premiera Donalda Tuska. Nie zabrakło jednak kontrmanifestacyjnego w wykonaniu kilkunastoosobowej grupy kibiców Górnika Wałbrzych.

W uroczystościach wzięli udział członkowie wałbrzyskiego komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, grupa wałbrzyskich działkowców, reprezentacja z Ruchu Palikota, Partia Kobiet oraz inni działacze lewicy.
Po odśpiewaniu hymnu Polski, odczytany został list otwarty do premiera Donalda Tuska z postulatami i prośbami wałbrzyskich lewicowców na temat sytuacji Wałbrzycha. Następnie miało miejsce wystąpienie przedstawiciela działkowców niezadowolonych z projektu Platformy Obywatelskiej o ogrodach działkowych. Krótkie przemówienie wygłosił także przewodniczący wałbrzyskiego Ruchu Palikota- Sebastian Drapała. Na koniec przemówił Mirosław Lubiński i zwieńczył uroczystości złożeniem wiązanki pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego.

-Chcieliśmy uczcić 1 maja, a także zaprotestować przeciwko sytuacji ekonomicznej mieszkańców Wałbrzycha. Chodzi tutaj przede wszystkim o umowy śmieciowe, które bardzo dotykają wałbrzyszan, zwłaszcza młodych ludzi- mówił Dariusz Lipiński z SLD- Protestujemy również przeciwko temu że Wałbrzych zaczyna coraz bardziej wymierać ze względu na politykę jaka jest tu prowadzona. Mieszkańcy Wałbrzycha, zwłaszcza młodzi, wyjeżdżają, opuszczają nasze miasto, a przez to nie widzimy perspektyw na dalszy rozwój.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group