Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2185
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kowalowa: Pieśni patriotyczne

Środa, 27 listopada 2019, 6:34
Aktualizacja: Czwartek, 28 listopada 2019, 8:18
Autor: red
REGION, Kowalowa: Pieśni patriotyczne
Fot. użyczone
W poniedziałkowy poranek 25 listopada po raz szósty zebrali się w Publicznej Szkole Podstawowej w Kowalowej zwycięzcy etapów szkolnych Konkursu Pieśni Patriotycznej – na gminnym finale konkursu.

Wspaniale przygotowanych uczestników oceniało jury konkursowe w składzie: Elżbieta L. Słowińska – dyrektor PSP w Mieroszowie, Grażyna Majkowska – radna gminy Mieroszów oraz Mariusz Pawlak – zastępca burmistrza Mieroszowa. Wraz z obecnymi gośćmi, jurorzy wysłuchali jedenastu występów, w tym ośmiorga solistów oraz trzech zespołów.

Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników, jury udało się na naradę, po której nastąpiło wyczekiwane przez wszystkich ogłoszenie wyników.

W kategorii zespół nagrodę otrzymała grupa z PSP w Kowalowej, która zaśpiewała "Rozkwitały pąki białych róż” w składzie: A. Burnat, A. Szwarczyńska, A. Kowalska, I. Wardzińska, L. Wujda, M. Kamińska, N. Rużak, M. Stus, R. Wujda, A. Liczbińska, D. Bednarz.

Wyróżnienia w kategorii solistów otrzymały: Dominika Bednarz (PSP w Kowalowej) z piosenką "Honor i gniew”, Anna Bednarz (PSP w Mieroszowie) – z utworem "Biały krzyż” oraz Nikola Aftyka (ZSzP w Sokołowsku), która wykonała "Moją Ojczyznę”.

III miejsce zajęła Lena Wujda z pieśnią "Ojczyzno ma…”;

II miejsce Kinga Lis z piosenką "Dziś idę walczyć mamo”

I miejsce Julia Walus z utworem "Mogiła”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group