Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: „Pieszy kontra pojazd” na wałbrzyskich drogach

Wtorek, 8 stycznia 2019, 6:36
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: „Pieszy kontra pojazd” na wałbrzyskich drogach
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony piątek w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim odbyły się działania „Pieszy kontra pojazd”, podczas których funkcjonariusze objęli szczególnym nadzorem rejony przejść dla pieszych.

W trakcie akcji 4 stycznia funkcjonariusze ujawnili 46 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 5 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych. Funkcjonariusze nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach. W tym zakresie mundurowi ujawnili także 11 wykroczeń.

Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Za tego typu wykroczenia taryfikator przewiduje grzywnę, w zależności od rodzaju wykroczenia, od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
50%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group