Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4162
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Pijani, bez uprawnień

Poniedziałek, 23 listopada 2020, 10:29
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Pijani, bez uprawnień
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze wyeliminowali w minioną sobotę z ruchu dwoje kierujących, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów w stanie nietrzeźwości.

W sobotę tuż po północy policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali w Czarnym Borze na ul. Skalników 30-latka, który poruszał się samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u mieszkańca powiatu kamiennogórskiego 0,74 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada również aktywny od 2016 roku zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczony przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze.

Tej samej nocy – kilkadziesiąt minut później - funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 24-latka. Jechał on ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju samochodem osobowym pomimo zakazu kierowania pojazdami wydanego w 2018 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Około godziny 16:30 w ręce innych policjantów „drogówki” – tym razem na ul. Sienkiewicza w Jedlinie-Zdroju – wpadł 24-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna miał aktywny od tego roku zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, a także wydaną przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Po godzinie 17:00 -funkcjonariusze ruchu drogowego - bezpośrednio po zgłoszeniu - zatrzymali jeszcze na ul. Długiej w Wałbrzychu 46-letnią mieszkankę naszego miasta. Wałbrzyszanka wsiadła do samochodu będąc pod wpływem alkoholu. W jej przypadku badanie wykazało 2,35 promila alkoholu w organizmie.

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, bądź pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami można trafić za kraty więzienia na 2 lata. Za poruszanie się samochodem pomimo wydanego przez sąd zakazu kierowania pojazdami grozi natomiast kara pozbawienia wolności do lat 5. Po raz kolejny przypominamy najważniejsze zasady, które cechują rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę! Nie mam uprawnień, bądź straciłem uprawnienia, także nie jadę!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
4
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group