Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Pijanych nie brakuje

Wtorek, 5 maja 2020, 6:31
Aktualizacja: Środa, 6 maja 2020, 8:13
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Pijanych nie brakuje
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha w miniony długi majowy weekend zatrzymali w naszym mieście oraz regionie czterech nietrzeźwych kierujących, w tym trzech rowerzystów. Rekordzista miał 1,75 promila alkoholu w organizmie.

30 kwietnia około godziny 20:00 policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Pocztowej 35-letniego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca naszego miasta ponad 0,5 promila tej substancji w organizmie. Tego samego dnia przed północą funkcjonariusze ruchu drogowego w Nowych Bogaczowicach zatrzymali nietrzeźwego 57-letniego kierującego ciągnikiem rolniczym. W tym przypadku wynik badania to 1,11 promila alkoholu we krwi. 2 maja nad ranem - ponownie policjanci ruchu drogowego - zatrzymali w Golińsku 53-letniego mieszkańca tej miejscowości. Badanie wykazało u kierującego rowerem blisko promil alkoholu w organizmie. Tego samego dnia przed północą w Wałbrzychu na ul. 11 Listopada mundurowi z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dokonali kontroli kolejnego rowerzysty. Wynik badania 42-letniego wałbrzyszanina to 1,75 promila alkoholu w organizmie.

W weekend w ręce wałbrzyskich policjantów wpadło także trzech kierujących, którzy nie posiadali prawa jazdy. 1 maja około godziny 18:00 na ul. Wodnej w Zagórzu Śląskim przez funkcjonariuszy ruchu drogowego zatrzymany został mieszkaniec Boguszowa-Gorc, który doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Kilkanaście minut później w Wałbrzychu na ul. Andersa przez dzielnicowych piątego komisariatu kontrolowany był 31-letni wałbrzyszanin, a kolejne 30 minut później w Strudze na ul. Legionów policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyźni mieli wydane decyzje - bądź przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego, bądź przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha - o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
4
80%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group