Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3154
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piknik dla mieszkańców Wałbrzycha

Poniedziałek, 28 maja 2012, 7:22
Aktualizacja: 20:09
Autor: Karolina Kurban
Wałbrzych: Piknik  dla mieszkańców Wałbrzycha
Fot. Karolina Kurban
Piknik dla mieszkańców w wałbrzyskim rynku cieszył się dużym powodzeniem.

Słoneczna pogoda, głośna muzyka oraz konkursy dla rodzin i ich pociech to klimat wałbrzyskiego rynku, niedzielnego popołudnia. Urząd Miejski wraz z Centrum Aktywności Lokalnej i wolontariuszami zorganizował piknik dla mieszkańców w ramach „Festiwalu podwórek”.

Tłumy dzieci i ich opiekunowie znaleźli alternatywę spędzania czasu wolnego w niedzielne, słoneczne popołudnie. Wśród atrakcji znalazło się: zjeżdżanie na gumowych zjeżdżalniach, tańce, wspólne śpiewy, konkursy z nagrodami, a także słodkie poczęstunki. Do zabawy zachęcał zarówno prowadzący imprezę oraz wolontariusze z Klubu Młodzieżowego w Wałbrzychu. Przyjaciółmi tych najmłodszych stał się różowy słoń oraz jego kompan królik, bawiący się z dziećmi. Ponadto uzdolnione manualnie panie malowały twarze wszystkim chętnym pociechom. Każdy z mieszkańców mógł darmowo zmierzyć sobie ciśnienie oraz zasięgnąć porad lekarzy z pogotowia.

Rodziny, biorące udział w konkursie wiedzy o sławnych ludziach urodzonych w Wałbrzychu mogły poznać się we współpracy i spróbować swoich sił w radzeniu sobie na scenie. I w tym też dniu podsumowano konkurs plastyczny „Moja rodzina na turystycznym szlaku”.

Gościem specjalnym był zespół muzyczny, znany z piosenek „Święty, święty uśmiechnięty” czy „Tato”. Arka Noego porwała do śpiewu i tańca wszystkich uczestników festynu.
Wałbrzyski rynek tętnił życiem, pachnąc popcornem i watą cukrową, z roześmianymi zewsząd mieszkańcami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group