Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piknik dla rodzin zastępczych

Sobota, 7 czerwca 2014, 7:25
Autor: red.
Wałbrzych: Piknik dla rodzin zastępczych
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Integracji Rodziny, znajdującego się na Piaskowej Górze zorganizowano coroczny piknik dla rodzin zastępczych. Organizatorem tej obfitującej w atrakcje dla najmłodszych imprezy był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Okazją do zorganizowania pikniku był między innymi Dzień Rodzicielstwa Zastępczego - święto obchodzone na mocy uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 30 maja. Imprezy organizowane w ramach tego święta mają na celu popularyzację ruchu rodzicielstwa zastępczego w Polsce. Święto obchodzone jest od 2006 roku. Dodatkowym celem pikniku była integracja wałbrzyskich rodzin zastępczych.

-Jest to drugi piknik. Od kiedy miasto stało się powiatem grodzkim, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeszły między innymi zadania dotyczące pieczy zastępczej. Już w maju ubiegłego roku organizowaliśmy taki piknik. Wszystkie rodziny zastępcze z którymi MOPS współpracuje - zarówno rodziny spokrewnione jak i rodziny zawodowe, niespokrewnione, dostały od nas zaproszenie. Impreza będzie trwała do ostatniego gościa. Mamy nadzieję, że przez kilka godzin dzieci razem z rodzicami będą się dobrze bawiły. Pracownicy Działu Pieczy Zastępczej sami zorganizowali w tym roku wszystko. Przygotowali sam piknik, zaproszenia, przebrania, żeby dla dzieci było to bardziej atrakcyjne - powiedziała Grażyna Urbańska - Dyrektor wałbrzyskiego MOPS

Podczas imprezy na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Było malowanie twarzy, kącik plastyczny, różnego rodzaju gry i zabawy, dobra muzyka, śpiewy i tańce, były konkursy z nagrodami w różnych konkurencjach sportowych, a wszystko to pod okiem animatorów, przebranych w baśniowe kostiumy. Organizator zapewnił też słodki poczęstunek, dania z grilla, napoje, oraz - co najważniejsze - dobrą zabawę aż do wieczora.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group