Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Piknik Rodzinny w Walimiu

Poniedziałek, 29 maja 2017, 6:41
Autor: Robert Bajek
REGION, Walim: Piknik Rodzinny w Walimiu
Fot. Robert Bajek
W minioną sobotę w walimskim Parku Jordanowskim odbył się obfitujący w wiele atrakcji Piknik Rodzinny.

Było dużo muzyki, malowanie buziek, różnego rodzaju animacje dla dzieci, a także gry i konkursy z nagrodami, zabawa taneczna, darmowe lody dla wszystkich, ufundowane przez Wójta Gminy Walim Adana Hausmana i darmowe kiełbaski z grilla. Jednak nie tylko dobra zabawa była tego dnia ważna. Piknik Rodzinny połączony był z akcją charytatywną, wspierającą niespełna rocznego Filipa Kowala.

Filip urodził się ze skomplikowaną wadą, jest po resekcji lewego płuca, ma też ciężką hemofilię typu A. Filip przeszedł kolejną operację implantacji portu naczyniowego pod skórę, przez który otrzymuje codzienną porcję leków. Przed nim jeszcze sporo zabiegów. Bez specjalistycznej opieki, leków i rehabilitacji nie ma szans na życie bez ograniczeń i bólu.

Dlatego też Piknik Rodzinny połączono z akcją charytatywną, służącą zbiórce środków na pomoc dla Filipa. Zorganizowano licytację a wśród przedmiotów na licytacji znalazła się między innymi płyta z autografem śp. Zbigniewa Wodeckiego, voucher pobytowy w Hotelu Książ, voucher na zwiedzanie Pałacu Jedlinka, oraz książka z autografem Brygidy Grysiak.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group