Czytających: 3867

Wałbrzych: Piłkarki AZS–u coraz mocniejsze

Czwartek, 7 sierpnia 2014, 11:19
Aktualizacja: 15:34
Na zakończenie obozu przygotowawczego w Gdyni, zespół AZS PWSZ Wałbrzych rozegrał towarzyskie spotkanie ze Sztormem Gdańsk przegrywając je 3:1. Mecz rozegrano w systemie 3 x 30 min.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:1 po golach Pielowskiej dla Sztormu i Brzeskiej dla naszej drużyny. Warty podkreślenia jest fakt, że był to pierwszy mecz rozegrany w naszych barwach przez Darię Antończyk. Druga tercja zakończyła się wynikiem 0:0, a największym pechowcem okazała się Karolina Borkowska, która czterokrotnie wychodziła przegrana w sytuacjach 1x1 z bramkarką Sztormu Kołacz.

W trzeciej tercji nieskutecznością grzeszyła Klaudia Miłek, która miała trzy wyśmienite okazje do zdobycia gola, a dodatkowo strzał z rzutu wolnego Brzeskiej zatrzymał się na poprzeczce rywalek, a dobitka z 5 metrów Pieczki minimalnie minęła spojenie słupka i poprzeczki. Gospodynie wykorzystały w końcówce dwie sytuacje i pokonały naszą drugą bramkarkę Patrycję Urbańską i ta tercja zakończyła się 2:0 dla Sztormu.

Nasz klub stale się wzmacnia. Do pozyskanych Darii Antończyk i czterech piłkarek Tygrysków Świętochłowice dołączą dwie zawodniczki Zagłębia Lubin - Aleksandra Bosacka i Kamila Okoń.