Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3271
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Piłkarki Victorii AW najlepsze w turnieju

Poniedziałek, 6 stycznia 2014, 14:24
Aktualizacja: 14:26
Autor: PAW
Nowa Ruda: Piłkarki Victorii AW najlepsze w turnieju
Fot. użyczone
Piłkarki Victorii Aglomeracji Wałbrzych pokonały wszystkie drużyny w Noworocznym Turnieju w Nowej Rudzie.

Piast Nowa Ruda (III liga), Zagłębie Lubin (Ekstraliga), AZS PWSZ (II liga), AZS Wrocław (Ekstraliga) nie sprostały drużynie Victorii Aglomeracja Wałbrzyska (III liga) w Noworocznym Turnieju Kobiecego Futsalu. Drużyna Jacka Grabowskiego tego dnia była najlepsza i wygrała jako jedyny zespół wszystkie mecze, tym samym wygrywając cały Turniej w Nowej Rudzie.

- To niewątpliwy sukces naszej drużyny i bez zbędnej skromności powiem, że zdecydowanie na niego zasłużyliśmy. Tego dnia moja drużyna pokazała charakter, poświęcenie i 100% zaangażowanie. Jestem bardzo dumny z moich dziewczyn. Nowy 2014 rok rozpoczęliśmy od wspaniałego sukcesu – mówi Jacek Grabowski, trener Victorii AW.

Nasze piłkarki nie dały się ograć żadnej drużynie podczas noworocznego Turnieju, co więcej Dagmara Najbuk została Królową Strzelczyń.

- Każda z moich zawodniczek zasługuje na największe słowa uznania. Cały czas się uczymy i wyciągamy wnioski z naszych błędów. Chcemy razem osiągać sukcesy, a radość z naszych sukcesów jest dla nas jeszcze większą motywacją. Ja wiem jak ciężko
pracujemy na naszą postawę i dlatego radość z takich sukcesów jest nie do opisania – mówi Jacek Grabowski.

Turniej piłkarki VAW rozpoczęły od zwycięstwa 5:0 z Piastem Nowa Ruda. Drugi mecz piłkarki Jacka Grabowskiego grały z drużyną Zagłębia Lubin i pokonały podopieczne Marty Mędrek 2:1. Te dwa zwycięstwa zapewniły naszej drużynie I miejsce w grupie i awans do półfinału. II miejsce i awans z II miejsca do półfinału wywalczyła drużyna Zagłębia Lubin.

W I grupie grały drużyny: Piast Nowa Ruda I (III liga), Zagłębie Lubin (Ekstraliga) i Victoria Aglomeracja Wałbrzyska (III liga).

W II grupie grały drużyny: Piast Nowa Ruda II (III liga), AZS Wrocław (Ekstraliga), AZS PWSZ (II liga). Faworytem II grupy była drużyna z Wrocławia, która zajęła I miejsce w swojej grupie wygrywając z AZS PWSZ 2:1 i z Piastem II 8:0. II miejsce zajęła drużyna Marcina Gryki, czyli AZS PWSZ.

Mecze półfinałowe wyłoniły finalistów:

Victoria AW – AZS PWSZ 3:2

AZS Wrocław – Zagłębie Lubin 6:0

W pierwszym meczu półfinałowym nasz zespół zmierzył się z II-ligowym AZS PWSZ i zwyciężył bardziej doświadczoną drużynę pokonując ją 3:2. W drugim półfinale Wrocław nie dał szans Lubinowi, gromiąc go 6:0. Zatem do finału dostały się AZS Wrocław i Victoria Aglomeracja Wałbrzyska. O 3. miejsce zagrały drużyny Zagłębia Lubin i AZS PWSZ, a o 5. miejsce drużyny Piasta Nowa Ruda I i Piast Nowa Ruda II.

W meczu o 5. miejsce Piast I pokonał 2:0 Piasta II, a w meczu o 3. miejsce AZS PWSZ pokonał po zaciętej walce Zagłębie Lubin i zdobył brązowe medale.

Natomiast w meczu finałowym zmierzyły się drużyny AZS Wrocław i VAW.

Zdecydowanym faworytem była drużyna z Wrocławia. Jednak zaczęło się od olbrzymiej niespodzianki i na prowadzenie wyszły zawodniczki Jacka Grabowskiego. Kilka minut później Victoria AW podwyższa na 2:0 i tuż przed końcem pierwszej połowy dokłada jeszcze jedno trafienie. Do przerwy zatem Victoria Aglomeracja wygrywa 3:0. Po zmianie stron sytuacja się diametralnie odwraca i to zawodniczki z Wrocławia strzelają gole i tym samym doprowadzają do remisu. 3:3. Sędziowie zarządzają więc dogrywkę, która nie przynosi jednak rozstrzygnięcia, choć podczas kończącej mecz syreny, Dagmara Najbuk trafia w słupek. Zwyciężczynie turnieju zatem muszą wyłonić rzuty karne. Pierwsze strzelają zawodniczki Victorii AW i Emila Dolata wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Potem wspaniałą obroną popisuje się Patrycja Urbańska i Victoria AW prowadzi w meczu 4:3. Teraz do rzutu karnego podchodzi Klaudia Barnowska, jednak nie udaje się jej pokonać bramkarki z Wrocławia. Wciąż jest 4:3 dla VAW. Kolej na rzut karny dla wrocławianek i tym razem niesamowitą paradą broni starzał nasza bramkarka Patrycja Urbańska i wciąż prowadzimy 4:3. Do rzutu karnego jako trzecia podchodzi Marta Bedra i niestety trafia w bramkarkę. Teraz szansa na wyrównanie dla wrocławianek, ale i tym razem zawodniczka AZS-u pudłuje trafiając w słupek. Cały czas Victoria AW wygrywa 4:3 i do rzutu karnego podchodzi Dagmara Najbuk. Jeśli strzeli to zapewni zwycięstwo piłkarkom Victorii AW. Ustawia piłkę na linii rzutu karnego i bardzo pewnie i precyzyjnie strzela, umieszczając piłkę w bramce wrocławianek. Tym samym Victoria Aglomeracja Wałbrzyska zwycięża mecz finałowy i cały Noworoczny Turniej w Nowej Rudzie. Radości naszych piłkarek nie było końca.

Victoria AW: Patrycja Urbańska, Katarzyna Kurylas, Justyna Krajewska, Dagmara Najbuk, Marta Bedra, Natalia Marszałek, Paula Rak, Karolina Ryl, Emilia Dolata, Klaudia Barnowska, Karolina Janicka. Trener: Jacek Grabowski.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group