Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 2155
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piłkarski Górnik liczy na wsparcie kibiców

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 28 lutego 2019, 15:38
Aktualizacja: Piątek, 1 marca 2019, 15:11
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Centrum Sportowo–Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa Klubu Piłkarskiego Górnik Wałbrzych. W spotkaniu z dziennikarzami spotkali się prezes biało–niebieskich Czesław Grzesiak i Krzysztof Michalak.

Całość spotkania zaczęła się od krótkiego przemówienia prezesa, chwilę później Czesław Grzesiak swoim słowami skomentował prezentację o stanie finansowym klubu. Ujęte w niej były między innymi dane o zadłużeniu, czy kosztach organizacji meczów.
- W momencie, gdy przejmowaliśmy klub w 2017 roku, zadłużenie wynosiło około 1 miliona 137 tysięcy złotych. Za nami już 2018, drugi rok restrukturyzacji klubu. Zdecydowaliśmy się zawrzeć układ z wierzycielami. Umożliwiło nam to zredukować zadłużenie klubu. Przez okres dwóch lat udało się obniżyć zadłużenie klubu o 806 tysięcy złotych. Także to jest dobrym osiągnięciem – mówi Czesław Grzesiak, prezes klubu Górnik Wałbrzych.

Do spłaty klubowi pozostało około 330 tysięcy złotych. Dług został rozłożony na okres najbliższych czterech lat.
- W 2017 roku klub znalazł się w rozsypce. Nie udało się utrzymać zespołu w trzeciej lidze, co skutkowało brakiem możliwości skorzystania z udziału w konkursach po zewnętrzne środki. Niestety okazało się, że tak zostały skonstruowane przepisy. Powstała dziura budżetowa w wysokości mniej więcej 280 tysięcy złotych. Należało w tym momencie szukać innych rozwiązań finansowania klubu – dodaje Grzesiak.

W tym momencie działacze klubowi zostali zmuszeni do wyjścia do sponsorów, którzy starają się pomagać drużynie.
- Niestety strona przychodowa klubu w 2018 roku jest trudna. Możemy spodziewać się środków od naszego głównego sponsora czyli miasta. Możemy uzyskać środki finansowania na młodzież. Ponadto otrzymujemy również inne wpływy, ale nie są to zbyt duże środki. Nasza stabilizacja finansowa jest bardzo trudna. Staramy się jednak uzyskać środki – mówi prezes.

W związku z tym władze Górnika przekazały zawodnikom informacje na temat sytuacji w klubie. Piłkarze dowiedzieli się, że kasa świeci pustkami i nie będzie w najbliższym czasie możliwości wypłacania stypendiów, wypłat. Wszyscy mają czas około dwóch tygodni na podjęcie decyzji co do dalszej przyszłości.

W Klubie Piłkarskim Górnik Wałbrzych trenuje 220 zawodników, którzy grają w ośmiu zespołach. Pracuje z nimi 12 trenerów.
- Nasze koszty są duże. Przykładowo wynajęcie boiska na mecz IV-ligowy to 1340 zł na mecz. Warto zaznaczyć, że nasza drużyna musi rozegrać 16 spotkań, więc łatwo sobie policzyć, jakie to są koszty. Dodatkowo trzeba pamiętać, że musimy zapłacić sędziom, pracownikom medycznym, spikerowi. Klub ponosi też koszty transportu – dodaje Czesław Grzesiak.

Większość kosztów to kwota oscylująca wokół kilkuset tysięcy złotych. Zarząd określił, że obecnie, aby klub mógł dokończyć sezon walcząc o awans, brakuje około 200 tysięcy złotych.
- Liczymy na naszych kibiców, sympatyków, których mamy nie tylko w Wałbrzychu, ale też na terenie całego kraju czy nawet poza granicami naszego raju. Zaproponowaliśmy kibicom możliwość zakupienia karnetów, które w formie certyfikatów będziemy wydawać po wpłaceniu pieniędzy. Górnik w rundzie wiosennej w Wałbrzychu zagra jedynie 5 spotkań, dlatego koszt takiego karnetu wyniesie 50 złotych. Celujemy w liczbę 4 tysięcy kibiców. Taka liczba dałaby nam brakującą kwotę, co pozwoliłoby nam zatrzymać obecną kadrę. Możliwość awansu do III ligi daje zaś klubowi szanse na dodatkowe środki z finansowania zewnętrznego. To zaś jest kluczem wyjścia do wzmocnienia zespołu w ewentualnym utrzymaniu drużyny po awansie do III ligi.

Twoja reakcja na artykuł?

4
10%
Cieszy
3
8%
Hahaha
3
8%
Nudzi
5
13%
Smuci
12
31%
Złości
12
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~Jaś 28-02-2019 16:04
Tak naprawdę teraz się okaże co znaczy Górnik dla prawdziwych walbrzyszan. Nie mówię tu o idiotach co wypisują że nie ma Górnika, żele itp. Bo ta są pewnie piłkarze amatorzy których żona wali po rogach i są sfrustrowani. Nie mówię że mniejsze kluby jak Gawarek nie są ważne, ale jedyny słuszny klub to Górnik. Narobiło się szkolek itp. Ale dopóki Górnik nie będzie grał co najmniej w 2 lidze to dzieci nie będą miały wzorców i motywacji. Tylko Górnik. Knebel w ryj dla pół idiotów co wypisują brednie i całe życie grali w a-klasie a ciągle im się coś wydaje.
~Zwykły kibic 28-02-2019 16:17
do: ~Jaś (16:04)
Mocne, ale prawdziwe. Dlatego persony typu "Asia" czy "Klubokawiarnia" powinny dać sobie spokój z komentarzami. Nie chcesz, nie pomagaj, ale nie obrażaj tych, komu ten klub leży na sercu.
~suv 28-02-2019 16:29
do: ~Jaś (16:04)
Na jakiej konkretnie podstawie twierdzisz ze jedyny słuszny klub to Górnik? Na podobnej jak kiedyś twierdzono ze jedyna słuszna partia to PZPR? Możecie skończyć podobnie.....
~olo 28-02-2019 16:19
Szkoda Górnika 1 raz byłem na meczu jeszcze w latach 60 . Zawsze byłem i będę kibicem tego klubu . Ja rozumie ze komuna się skończyła i trza kasę brać od sponsorów , kibiców itp. Ale komuna skoczyła się w całym kraju Dlaczego inne miasta potrafią a my nie ?? Miasteczka malutkie mają 1 ligę A My co 4 ( czytaj 5 ) Nigdy powtarzam nigdy sport w Wałbrzychu nie był tak nisko jak za doktorka . przeleję na konto 1000 zł temu kto mi udowodni ze się mylę .
~suv 28-02-2019 16:27
do: ~olo (16:19)
Proponuje aby miasto ograniczyło w nawiązaniu np do powyższego finansowanie tego klubu piłkarskiego do minimum wynikającego z przepisów prawa. Może wtedy zmienisz zdanie? A 1000 zł wpłacić panom M&M&M skoro poprosili. Na pewno im się przyda.
~Ojj 5-03-2019 23:52
do: ~olo (16:19)
A to Szełemej zlikwidował kopalnie i inne zakłady, które sponsorowały wałbrzyski sport? Od tego jest zarząd aby znaleźć sposób na przetrwanie klubu czy to próbując zarabiać lub szukając sponsorów. Jak zarząd ma z tym problem to powinien zrezygnować a jeśli udziałowcy mają problem to powinni rozdać swoje akcje mądrzej gospodarującym.
~KSG 28-02-2019 16:28
Brawo Jaś!!!!! Wszyscy prawdziwi kibice Gornika mobilizacja,pokażmy ze potrafimy,wspomagamy nasz ukochanu klub.Panowie nagłaśniajmy ,transparenty pełna mobilizacja!!!!!
~jaskol 13-03-2019 21:05
do: ~KSG (16:28)
Brawo popieram was jestem z gornikiem jestesmy brawdziwymi kibicami ! I pomozemy naszemu klubowi ! A te gnojki co wypisuja te bzdury na gornika niech sie zamkna te glupie ryje !gornik walbrzych zagra w trzeciej lidze !
~Dawid 28-02-2019 16:34
Izby nie wpakować i tak będzie mało i tak od lat.....
~xxx 28-02-2019 17:06
Nie ma minimum finansowania. Miasto ustala budżet na różne cele i wtedy jest podział. Prezes KP Górnik Ratuszowa uważa że np. na szkolenie młodzieży powinni dostać całą kasę (jaka idzie na kluby piłkarskie) bo namaścił się mianem "wiodący")... A reszta z solidnym prawdziwym Górnikiem Nowe Miasto ma im oddawać za darmo talenty, które w.domyśle mają wyszkolić za własną kasę. Proponuję żeby każdy z klubów w Wchu odpalił im od zawodnika po 50 PLN. I tak co rundę. A huligani, niech wrzucą po 500 PLN od łba. I awans do III, ba II ligi murowany.
~marcin 28-02-2019 17:22
Dawanie kasy dla Górnika nie ma najmniejszego sensu . wszystko co dostanie górnik idzie do kasy auoaparku Stadion jest własnością jego Prezydent tak sobie wymyślił Górnik ma kasę oddaje za wynajem boiska szatni i to nie małe sumy . auoapark żyje z Górnika Rozumie do miasta kasa ale dla firmy Co innego gdyby był stadion na nowce Tam to był by stadion miejski i kasa tez miejska a nie auoaparku
~Jaś 28-02-2019 17:32
Mówię o Klubie jest to jedyny klub w Wałbrzychu z tradycjami. Pomijając fakt o fuzji itd. Ale to dalej Górnik. Gadanie o N.M. Czy innych klubach dzielnicowych, fajnie że chłopaki działają chwała Sebadtianowi ale to jest klub który pewnej granicy nie przeskoczy,jak inne mniejsze kluby. Może słuszny to źle słowo ale sztandarowy, jednybw mieście z szansami na granie w wyżej klasie rozgrywkowej. Bo klub na Z. Już się nie podniesie i za 10 lat nikt już nie będzie o nim pamiętał bo dla młodych ludzi to abstrakcja. Oczywiście zarząd... Każdy mówi że powinien to czy tamto. Owszem dla mnie pan K. M Czy P. M nie są do końca kompetene osoby na tym stanowisku ale póki co to chyba nikt inny się tego nie podejmie. Brak osoby która ma pojecie o zarządzaniu, marketingu. Pan Grzesiek jak najbardziej jest osobą na odpowiednim miejscu. Wiele osób wylewa tu swoje złości,ale tak naprawdę to osoby albo z pod szyldu Thorezu, Policji albo byli nie spelnini gracze którym Górnik podkreślił szanse na cudowne kariery. Tak że tak a nie inaczej to jednak jedyny słuszny klub w tym mieście. Czy ta garstka oponentów tego chce czy nie.
~góra 2-03-2019 10:37
do: ~Jaś (17:32)
Odnośnie klubu na Z oraz innych nazwanych przez Ciebie klubów dzielnicowych to Jasu jesteś w błędzie. Kluby te zostały utworzone i są przede wszystkim utrzymywane przez swoich kibiców za swoje pieniądze. Owe kluby mają swoich wychowanków, którzy także utożsamiają się z klubem w którym grają i uwierz, że za 10 lat nie znikną i nie zapomną gdzie stawiali swoje pierwsze piłkarskie kroki. Zapewne boli Cię to ale Wasze hasło "Moda na Górnika" nie przyniosło efektu czego mamy teraz efekty. Frekwencja na poziomie niektórych meczy w okręgówce a nawet w A-klasie chluby Wam nie przynosi i to przez jakieś fochy. Niestety ale wg mnie giniecie. Jakby ta akcja z karnetami była przeprowadzana w latach 90-tych to o wynik moglibyście być spokojni a teraz robicie społecznościową mobilizację aby je sprzedać i tak boicie się o wynik. Ja osobiście karnetu nie kupię ale naprawdę życzę Wam abyście osiągnęli cel, abyście sami zobaczyli i odczuli na własnej skórze ile tak naprawdę trudu kosztuje zbudowanie czegoś od podstaw i utrzymanie tego. Może wtedy zaczniecie szanować inne wałbrzyskie kluby pisząc ich pełną nazwę. Wracając do tematu jeżeli dogracie do końca sezonu to co z przyszłym? Nadal szukanie pieniędzy "na mieście", wycofanie drużyny czy "pomyślimy później - jakoś to będzie" zapewne jakieś scenariusze zarząd rozważa.
~Jedyny ? 3-03-2019 23:05
do: ~Jaś (17:32)
dziwne, a znasz może Zagłębie Wałbrzych, kojarzysz może że grali w pucharach ??? Słyszałeś może o sekcjach pierwszoligowych zapaśniczych i tenisa ziemnego, Victoria Wałbrzych tenis stołowy, Chełmiec Wałbrzych puchary w siatkówce, była tez koszykówka...
~ 6-03-2019 18:26
do: ~Jedyny ? (23:05)
Jasiu jest pi......... i wszycho na temat.
~Ula 9-03-2019 11:16
do: ~Jedyny ? (23:05)
A powiedz ilu kibicow Zaglebia bylo na meczach wyjazdowych w tych pucharach?
~ 9-03-2019 19:28
do: ~Ula (11:16)
Choćby był to nawet jeden kibic, to i tak więcej, niż w pucharowych spotkaniach klubokawiarni. Jesteście zerem.
~D... 28-02-2019 19:09
Czy jest gdzieś jakaś informacja konkretna na temat karnetów? Obowiązkowo zakupię, ale nie bardzo mam możliwość osobiście w kasie, a w necie nie znalazłem żadnych informacji na ten temat :-/ Na emigracji jest sporo Kaesiaków, są tacy, co radzą sobie całkiem nieźle, więc też pewnie obowiązkowego zakupu dokonają. Tylko muszą dostać szansę, by to zrobić...
~Kibic 1-03-2019 4:56
do: ~D... (19:09)
Będzie można kupić przez stronę klubu poprzez przelew. Tylko Górnik
~Mks 1-03-2019 10:11
do: ~D... (19:09)
Na stronie " razemdlagornika.pl" możesz kupić karnet! Tam jest wszystko opisane.
~Andy 28-02-2019 19:25
Górnik chce przejąć wszystkie fundusze na szkolenie młodzieży, by załatać dziurę w budżecie, i tylko o to chodzi zarządowi.Przecież rodzice płacą za szkolenie młodzieży , kupują stroje sportowe.Policzmy nawet niech dzieciaków jest 150 i każdy zapłaci po stówce, to jest 15 tysi na miesiąc.Mało?!Dostali z miasta 167 tyś dotacji na szkolenie .Mało?. Konkurencja w mieście nikomu nie zaszkodziła.A dzieciaki w mniejszych akademiach jak Czarni,Gwarek , Górnik NM, Victoria, czy Baszta i Zagłębie mają większe szanse na grę i rozwijanie talentu niż w jednym kołchozie.Zlikwidowanie mniejszych akademii spowoduje jedynie to że Górnik będzie "doił" z rodziców kasę, nic więcej.Górnik powinien być profesjonalnym klubem, a nie wyciągać i żebrać o pieniądze z miasta.
~Kibic 28-02-2019 20:10
Klub powiedział co chciał. Może lepiej niezależny audyt.
~aquapark 28-02-2019 23:31
I ciul nie ma górnika w Wałbrzychu nie ma. Zakala miasta do likwidacji. KaPusie
~SANDACZ 1313 1-03-2019 7:02
SZkoda kasy dla nieudaczników.!!!
~vax 1-03-2019 10:05
Kto da nam gwarancję dobrego zagospodarowania zebranych pieniędzy? Czy donatorzy będą mieli jakikolwiek wpływ na wydatkowanie tych środków? Czy jest dostępny publicznie bilans za poprzednie lata? Czy są dostępne publicznie, kluczowe dla funkcjonowania klubu, decyzje zarządu? Czy poprzedni zarząd został rozliczony z zadłużenia klubu? Jakie klub ma wymierne osiągnięcia w poprzednich latach? Czy klub posiada strategie rozwoju na przyszłe lata? Ilu wychowanków klubu gra w pierwszej drużynie? Ilu zawodników z Wałbrzycha i okolic gra w pierwszej drużynie?
~Mks 1-03-2019 10:19
Vax weź nie zadawaj pytań! Po co Ci te odpowiedzi! Jak Ty nawet nie wiesz ilu wychowanków i zawodników z okolic gra!!!! Do twojej wiadomości: Wszyscy są wychowankami lub zawodnikami z okolic( Świdnica, Świebodzice itp)
~vax 1-03-2019 10:32
Wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2018 - proszę wyszukać KP Górnik Wałbrzych i sprawdzić ilość punktów. Jest to raczej miarodajny ogólnopolski wskaźnik skuteczności i jakości szkolenia... Proszę sprawdzić rok 2017, 2016...itd
~miernoty w zarządzie 1-03-2019 11:18
a ten Krzysio Michalak co robi na tym spotkaniu? Pokazać tylko tępy wyraz facjaty? A gdzie kolejny geniÓsz z klanu Piotruś? Byłby wspaniałym dopełnieniem obrazu nędzy i rozpaczy zarządu Górnika:)
~Pss 1-03-2019 11:53
Jas .........Ci w dupe
~Jaś 1-03-2019 20:29
do: ~Pss (11:53)
Pss. Boli? Ma boleć!
~Ryd 1-03-2019 15:26
Na jakąś idiotyczna analizę ws.lokalizacji basenu 70 tyś. Prezydent ma kasę,ale na wsparcie dla drużyny z tradycjami to już nie. Tyle wałbrzyski sport dla Tomka znaczy!
~Ryd 1-03-2019 15:27
Dla Romka
~basen 1-03-2019 16:37
do: ~Ryd (15:27)
Idiotyczne to jest sponsorowanie bandy podstarzalych facetów chcących sobie poharatać w gał ę i ich przydupasów. Na niskim zresztą poziomie
~Lpp 1-03-2019 20:53
Górnik nie szkoli młodzieży, nie szkoli dzieci, nie robi nic dla społeczności Wałbrzycha. Kompletnie nic... To tylko przechowalnia dla "działaczy" z PRL i pseudo piłkarzy. Ciężko to nawet nazwać klubem sportowym bo że sportem ma to mało wspólnego... To spółka do przejadania miejskich pieniędzy! Szkoda nawet tych 50 PLNów.
~Piotr 1-03-2019 22:43
Myślę że sama redukcja redukcją zadłużenia nic się nie zrobi , klub piłkarski to nie hipermarket ! Do wszystkiego należy mieć serducho a do pracy społecznej szczególnie ( choć wielokrotnie za to podziękuj wylewajac pomyje na Ciebie ) . W moim przekonaniu bez wsparcia zdecydowanego a nie pozorowanego Miasta , nic z tego nie będzie, ale sportu niestety były i obecny prezydent nie czują. Ciekawi mnie ile zarząd zakupił karnetów ? Ja kupię kilka , choć za brak szacunku dla historii klubu i jego legendy Włodzimierza Ciolka nie powinienem tego robić, ale Górnik biało niebieski to moja młodość to moja radość to moje miasto .
~naiwny 2-03-2019 5:24
Górnik miał zadłużenie 1 137 tys pln. Po dwóch latach wynosi ono 330 tys pln. Czyli w 2 lata zmalało o 806 tys. Pozostałe 330 tys ma być spłacone przez 4 lata czyli średnio po 82,5 tys na rok. Grzesiak w następnych wyborach powinien kandydować na prezydenta Wałbrzycha, bo to jedyny człowiek, który w szybkim tempie oddłuży miasto. Mając na meczach 200-400 widzów (w tym kobiety i dzieci wchodzą za darmo, reszta płaci za bilet 10 pln). Organizacja meczu to według prezesa ok. 2500 pln (stadion, sędziowie, ochrona, kierownik ochrony, kamerzysta, spiker). Niegrzecznie jest pytać skąd wziął pieniądze na spłatę długów skoro sponsorzy klubu to Miasto Wałbrzych i spółki podległe Miastu Wałbrzych. No ale ci jak wiadomo dają kasę na bieżącą działalność.
~Asia 2-03-2019 9:10
Nie ma górnika. Jest klubokawiarnia
~Analityk 2-03-2019 11:11
Ktoś niech mi odpowie na jedno pytanie ? Mając budżet 600 tysięcy kto wydaje ponad 70 na Admijistarcje czyli Zaparta itp ? Podobno robi społecznie. Ma emeryturę nie może.sie poświęcić? Znam kilka małych klubów co działa w Wałbrzychu, dwa w szczególności mocno . Nie będę nazw wymieniał bo zaraz się hej poleje. Ale każdy kto trochę siedzi w piłce to wie kto zrobił.najwiekszy postęp w ostatnich 3 latach. Mogę podpowiedzieć że to nie kluby z białego kamienia czy Podzamcza . Pozdrawiam
~ 3-03-2019 8:20
Ile poszło kasy na wydrukowanie tych karnetów?
~komunikat zarzadu 3-03-2019 10:21
Wykupiono juz 29 karnetów. Pozostało jeszcze 3971. Zapraszamy
~Rafał 3-03-2019 12:44
Tak jak mówiłem jesienią po tej rundzie z awansu będą nici.Zawodnicy odejdą i się będziemy bronić przed spadkiem do LO bo ciężko będzie się utrzymać.Będą derby ze Szczawnem,Gorcami może Jedliną.
~Troll 3-03-2019 17:31
Hm..Sztandar wyprowadzić? Sztandar KS "GÓRNIK" Wałbrzych ?? ~suv-czym cię ojciec robił??
~Kibic 3-03-2019 19:16
Biedny kurnik. Żeby chodzić i się prosić o 50zł przez wielki kurnik to już jest koniec. Gwiazdeczki.
~Kibic 3-03-2019 19:23
Wycofałb A-klase i całe siły na 4 ligę
~fan 3-03-2019 22:26
Witam popatrzcie tak fuzja byla miasto obiecalo ze powstanie jeden silny klub to beda pieniadze Bialo Niebieska strona przejela wszystko prawie na swoja strone byly dwa za komuny silne kluby ostal sie jeden miasto ma na to wyje...... a sport to jest reklama i tania doktorek jak beda sukcesy to sie obudzi piszcie i piscie te durne komentarze prosze zajrzec do histori
~Basia 5-03-2019 17:47
Za to, co zrobiliście na Piaskowej Górze dwa dni temu mam nadzieję, że was rozwiążą. Klub zbiera pieniądze a wy zaczepiacie ludzi zbierających jedzenie dla biednych? Obyście się smażyli w piekle, a wasz nędzny klubik został zdegradowany i rozwiązany
~ 6-03-2019 18:28
do: ~Basia (17:47)
Hahaha i to są jaja, bo my zbieraliśmy na chleb dla biednego górnika, a kibole sami przerwali nam akcję. No to zdychajcie z głodu
~żul 7-03-2019 7:06
Do roboty dziady zawsze się ślizgali nawet za czasów kopalni
~Kustosz z Sanktuarium Matki 7-03-2019 14:55
Do roboty NYGUSY !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group