Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3722
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Piłkarz Napoli odwiedził Czarny Bór

Środa, 28 czerwca 2017, 6:44
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Piłkarz Napoli odwiedził Czarny Bór
Fot. CK Czarny Bór
Piotr Zieliński to 23–letni pomocnik reprezentacji Polski w piłce nożnej j na co dzień gracz włoskiego czołowego klubu Napoli. Na zaproszenie Marcina Gryki, założyciela Akademii Piłkarskiej Futgol, Zieliński przyjechał do Czarnego Boru.

W sali widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalnego odbyło się spotkanie Piotra Zielińskiego, znakomitego piłkarza, gracza włoskiego klubu SSC Napoli i reprezentacji narodowej Polski z młodymi zawodnikami Akademii Piłkarskiej FUTGOL. Licznie przybyli również nieco starsi sympatycy piłki nożnej i zawodnicy gminnych klubów piłkarskich. Kadrowicz opowiadał o swojej karierze piłkarskiej, odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci, rozdawał autografy na piłkach, koszulkach, plakatach, zrobił pamiątkowe zdjęcia z każdym kto miał na to ochotę.

Zieliński wspominał, że zadebiutował w reprezentacji seniorskiej przeciwko Liechtensteinowi w pożegnalnym meczu Jerzego Dudka, a pierwszego gola dla biało-czerwonych zdobył w spotkaniu przeciwko Danii.
- To duży zaszczyt grać dla reprezentacji Polski. Kiedy słyszy się jak kilkadziesiąt tysięcy odśpiewuje nasz hymn to wielka sprawa i wielkie przeżycie - mówi Piotr Zieliński. - W piłkę nożną, którą kocham, gram praktycznie odkąd zacząłem chodzić. Moi dwaj starsi bracia oraz ojciec zaszczepili we mnie miłość do futbolu.

Jak zdradził obecny podczas spotkania Bogusław Zieliński, ojciec Piotra, jego syn osiągnął sukces dzięki pracowitości.
- Zawsze był młodszy od kolegów, z którymi grał. Miał słabsze warunki fizyczne, ale nadrabiał te braki sprytem, techniką. Poświęcał mnóstwo czasu na doskonalenie swoich umiejętności i ta pracowitość przyniosła efekty.

Gracz Napoli opowiedział, że kiedyś wzorował się na grze Zidana i Ronaldinho, którzy go inspirowali. Wspomniał o tym, że świetnie czuje się w Napoli i nie rozmyśla na razie nad zmianą barw klubowych. O reprezentacji seniorskiej powiedział, że choć jesteśmy blisko awansu do finałów Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2018 roku w Rosji, to musimy zachować czujność i potwierdzić swoją wysoką formę.

Piłkarz kadry Polski powiedział, że oprócz futbolu, lubi grać w tenisa ziemnego i stołowego, uwielbia chodzić do polskich kin, a ponadto stara się dużo czasu spędzać z rodziną i swoją narzeczoną.

- Mamy naprawdę bardzo mocny zespół i stać nas na wiele. Z reprezentacji młodzieżowej, której start na Mistrzostwach Europy się nie udał, też pewnie kilku zawodników do nas wkrótce dołączy. Nie będę oceniał decyzji mojego klubu o tym, że nie zgodził się na udział mój i Arkadiusza Milika w tej imprezie. Musieliśmy tę decyzję uszanować - mówi Piotr Zieliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group