Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3083
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piotr Baron zagrał w kaplicy na Konradowie

Niedziela, 20 listopada 2011, 21:46
Aktualizacja: 21:53
Autor: Sven
Wałbrzych: Piotr Baron zagrał w kaplicy na Konradowie
Fot. Sven
Piotr Baron Quintet zagrał dziś koncert zaduszkowy w kaplicy na Konradowie.

- Proszę wzbudzić w sercu jakąś modlitewną intencję za tych, których nie ma, a którym ta modlitwa jest bardzo potrzebna. Oni na nią naprawdę czekają – rozpoczął występ Piotr Baron.

Pomysłodawcą koncertu był proboszcz Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, która mieści się w dzielnicy Konradów, Marek Zołoteńki. Ze względu na wcześniejsze zobowiązania zespół nie mógł zagrać w okolicy Wszystkich Świętych. Wystąpił dopiero dzisiaj:

- Nie mogliśmy przyjechać wcześniej, ale nadal jest jeszcze listopad – miesiąc, w którym wspominamy naszych zmarłych. Zaczęliśmy od tytułowego utworu z naszej ostatniej płyty pod tytułem „Kaddish”. Kaddish to nie tylko modlitwa żałobna, ale także chyba pierwsza w świecie modlitwa uwielbienia Boga – wyjaśniał Piotr Baron. A potem była już znakomita muzyka. Usłyszeliśmy między innymi „Modlitwę”, „Amen”.

Zespół wystąpił w składzie: Przemysław Jarosz – perkusja, Maciej Adamczak – kontrabas, Dominik Wania – fortepian, Adam Baron – trąbka 9 Piotr Baron – saksofony.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group