Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3795
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: PIT 37 online i pozostałe pity wypełnisz szybciej niż myślisz

Sobota, 13 lutego 2021, 7:43
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: PIT 37 online i pozostałe pity wypełnisz szybciej niż myślisz
Fot. użyczone
Nowy rok to nie tylko postanowienia noworoczne, ale także konieczność wypełnienia zeznania podatkowego. Jak dotąd obowiązek sporządzenia PIT, kojarzyło się wielu podatnikom ze stresem, bieganiną i wielkim chaosem. Na szczęście możliwość wypełnienia PIT 37 online i pozostałych pitów wprowadziła w życie podatnika więcej spokoju.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:
• Dlaczego wypełnienie PIT 37 online i nie tylko to same korzyści
• Co daje nam wypełnienie zeznania podatkowego za pośrednictwem Internetu

Wypełnienie PIT 37 online lub innego stosownego zeznania podatkowego to same korzyści dla podatnika. Również PIT 2021 wypełnimy bez wychodzenia z domu. Co ważne korzystanie z aplikacji oraz programów do wypełniania zeznania podatkowego, takich jak e-pity, jest bardzo proste, ponieważ wspominane narzędzia są łatwe w obsłudze, nawet dla osób bez większej wiedzy technicznej.

Zeznanie podatkowe przez Internet – czy poradzę sobie z tym samodzielnie?

Dla wie osób wypełnienie zeznania podatkowego jest bardzo trudne. Niezrozumiałe sformułowania, kilkadziesiąt a nawet kilkaset rubryczek do wypełnienia, raczej nie zachęca nikogo do samodzielnego wypełniania formularzy. Dlatego do niedawna w urzędach skarbowych ludzie tłoczyli się w długich kolejkach, aby móc wypełnić PIT bez strachu, że zrobią coś źle. W dobie szeroko dostępnego Internetu pojawiła się opcja o wiele bardziej korzystna dla podatnika. Możliwość wypełnienia PIT 37 online lub innych pitów, sprawia, że podatnik ma możliwość spokojniejszego zgłębienia tematu i bezstresowego wypełnienia dokumentu. PIT online daje możliwość wypełnienia pitu bez wychodzenia z domu we własnym tempie.

Program do wypełniania pitów online- co warto wiedzieć?

Program e-pity jest programem bardzo prostym w obsłudze. Operując w nim, działamy intuicyjnie. W programie znajdziemy wszystkie konieczne formularze, między innymi: PIT 37, PIT 36, PIT 36L. Program potrzebny do wypełnienia zeznania podatkowego pobierzemy na komputer bez żadnych opłat.  Po wypełnieniu pitów, wysyłamy go do wybranego przez nas urzędu skarbowego. Drukujemy potwierdzenie i to wszystko.

Kolejną zaletą wypełnienia pitu online jest fakt, że PIT możemy wypełniać powoli, mamy czas na zastanowienie i sprawdzenie danych, a w razie problemów mamy możliwość sięgnięcia do panelu pomocy i poszukania odpowiedzi na nurtujące nas pytanie.  Porady dostępne w programie rozwieją nawet najbardziej złożone wątpliwości. Co ważne programy takie jak e-pity same obliczają najważniejsze kwoty za podatnika i podpowiadają, kiedy i jakie działanie matematyczne wykonać, i w którą dokładnie rubrykę wpisać wynik. Pozwala to podatnikowi na spokojne uzupełnianie formularza podatkowego bez bałaganu oraz niepotrzebnego chaosu. Program e-pity wskazuje również błędy, jakie mogliśmy popełnić w procesie wypełniania dokumentu, ponadto odsyła do niezbędnych załączników i podpowiada kolejne czynności. Dzięki takiej wszechstronności każdy bez trudu wypełni i prześle swoje zeznanie podatkowe.

Czy programy do pitów online mają jakieś wady?

Niestety tak, choć ich usunięcie jest zapewne tylko kwestią czasu. W niektórych przypadka nim złożymy zeznanie podatkowe online, musimy najpierw złożyć stosowne formularze w tradycyjnej formie. Wynika to nie tyle z niedopracowania programu, co z pewnych zapisów prawa, które nie nadążają jeszcze za nowymi technologiami.  Pomimo tych niedogodności wypełnianie i wysyłanie zeznania podatkowego drogą elektroniczną ma naprawdę wiele zalet, Nie jest to tez tak trudne, jak wielu osobom może się wydawać Programy do wypełniania pitów online są tak konstruowane, aby pomagać podatnikowi, a nie utrudniać mu życie i jeszcze bardziej komplikować proces składania zeznania podatkowego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
7
54%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group