Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 1951
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIT dla Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 marca 2019, 12:22
Autor: red
Fot. użyczone
Trwa akcja "ROZLICZAJĄC PIT W WAŁBRZYCHU, POMAGASZ ROZWIJAĆ MIASTO!".

Do końca rozliczania się podatników z fiskusem pozostał miesiąc. Ostateczny termin składania PIT-ów jest do wtorku 30 kwietnia 2019 roku. Aby rozliczyć się w Wałbrzychu, nie musisz być tu zameldowany – wystarczy, że tu mieszkasz i w swoim zeznaniu podatkowym wpiszesz wałbrzyski adres.

Dla rozliczeń podatku PIT nie jest ważne miejsce zameldowania, lecz miejsce zamieszkania podatnika. Można więc złożyć deklarację podatkową np. w miejscowości, w której się pracuje, a nie w miejscowości, w której ma się zameldowanie. Nie trzeba mieć meldunku w miejscowości, w której się przebywa, aby złożyć w niej deklarację PIT. Nie trzeba też składać dodatkowego formularza ZAP-3. Wystarczy w odpowiedniej rubryce deklaracji np. pit 37, pit 36 czy pit 28 wpisać swój aktualny adres zamieszkania w Wałbrzychu i rozliczenie pit wysłać do urzędu skarbowego w mieście, w którym zamieszkujemy.

Małżonkowie rozliczający pit wspólnie, mają możliwość wyboru. Oczywiście dotyczy to małżonków, którzy mają wspólność majątkową,
ale odległe od siebie miejsca zamieszkania. Jeśli dla tych miejsc zamieszkania nie jest właściwy jeden urząd skarbowy, to małżonkowie mogą wybrać urząd, do którego złożą wspólne zeznanie. Musi to być urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania jednego z małżonków. Jeśli małżonkowie rozliczają pity oddzielnie, każdy z nich składa zeznanie w urzędzie dla siebie właściwym. Każda dodatkowa wpłata dla Wałbrzycha jest bardzo ważna. Dlaczego to ważne?
- Rozliczając PIT w Wałbrzychu i wskazując wałbrzyski adres zamieszkania wspierasz rozwój w naszym mieście: budowy dróg i infrastruktury, edukację i oświatę, rekreację i utrzymanie zieleni, sport i kulturę, ochronę środowiska, budowę i remonty mieszkań komunalnych, budżet obywatelski - mówi wspierający tę akcję radny Anatol Szpur.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
1
8%
Hahaha
2
17%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
5
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Piksel 29-03-2019 23:53
Rozliczając PIT w Wałbrzychu, wspierasz również dofinansowanie osób pobierających świadczenia z MOPS. Pamiętaj o tym, jesteś również w jakimś stopniu (procencie), chlebodawcą beneficjentów ww. świadczeń.
~ 30-03-2019 7:11
do: ~Piksel (23:53)
a co masz do tych ludzi z tego MOPS?
~Mops 30-03-2019 10:20
do: ~Piksel (23:53)
Mimo to trzeba wspierać miasto, miasto mniej wyda na takich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group