Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3243
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Plac Grunwaldzki na nowo

Poniedziałek, 18 maja 2020, 8:31
Aktualizacja: Środa, 20 maja 2020, 7:53
Autor: JAZ
Wałbrzych: Plac Grunwaldzki na nowo
Fot. JAZ
Budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha jest inwestycją, która jeszcze przez długi czas będzie ciążyć mieszkańcom miasta.

Obecnie intensywne prace trwają na wszystkich odcinkach drogi. Niektóre z nich są już niemal gotowe. W innych miejscach musimy wykazywać się sporą dawką cierpliwości. Jednym z takich miejsc jest Plac Grunwaldzki. Prace remontowe trwają w tym miejscu od 17 czerwca zeszłego roku. Zbliżamy się więc do I rocznicy. W ciągu tego okresu rozkopano niemal 80 procent ciągu komunikacyjnego w tym miejscu. Przygotowano całościowo infrastrukturę podziemną pod nową nawierzchnię drogi. Zmieniono organizację ruchu i wystawiono kierowców na wielką cierpliwość. Prace jednak posuwają się naprzód. Wydaje się, że czekają nas jeszcze kolejne zmiany w ruchu drogowym oraz późniejsze, czasowe wykorzystanie nowej powierzchni w celu remontu obecnie wykorzystywanej jezdni. Pomimo iż prace są mocno zaawansowane, na ten moment nie kolidują z komunikacją miejską.

Pierwotnie mówiło się, że okres zakończenia prac będzie dynamicznie zmieniany. Docelowo koniec przebudowy Placu Grunwaldzkiego miał mieć miejsce z końcem grudnia 2020 roku. Obecnie jednak szacuje się, że może nastąpić kilkutygodniowe opóźnienie.

Twoja reakcja na artykuł?

13
39%
Cieszy
3
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
6%
Smuci
0
0%
Złości
15
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group