Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6577
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Placówki resocjalizacyjne prezentują coraz wyższy poziom

Piątek, 15 czerwca 2018, 13:31
Autor: red
Wałbrzych: Placówki resocjalizacyjne prezentują coraz wyższy poziom
Fot. T.Gołębiewski/użyczone
Na Stadionie „Gwarka Wałbrzych” odbył się długo oczekiwany Turniej Finałowy Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, której organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu.

Po całorocznych zmaganiach młodych piłkarzy reprezentujących placówki resocjalizacyjne z terenu Dolnego Śląska przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia w końcowej tabeli Ligi. W ramach sezonu 2017/2018 przeprowadzono łącznie trzy turnieje, w których rywalizowała młodzież, która w swoich środowiskach określana jest mianem „trudnej”. Piękno piłki nożnej, a przede wszystkim uniwersalność tej dyscypliny sprawia, że na boisku pokazują oni to lubią robić najbardziej – rywalizować, spotykać się z ludźmi, a tym samym łamać pewne stereotypy. Na boiskach ligowych rozegrano łącznie ok. 60 spotkań, strzelono ponad dwieście bramek, a piłkarskie umiejętności budziły podziw zarówno opiekunów, jak przyglądających się imprezie gości. Z całą pewnością warto podkreślić, iż impreza która objęta jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego –p. Cezarego Przybylskiego oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr. Romana Szełemeja stała się ważnym elementem codziennego funkcjonowania tych młodych ludzi, ale i wpisuje się w kalendarz ważnych imprez sportowych w środowisku szkolnym i resocjalizacyjnym.

Turniej Finałowy stał się również okazją do promocji naszego miasta i jego okolic, a otrzymane materiały promocyjne i nagrody związane z promocją miasta Wałbrzycha i jego ościennych sąsiadów powędrowały do macierzystych placówek i miast uczestników Ligi. Ważnym aspektem, szczególnie podkreślanym przez Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu p . Piotra Schienke jest krzewienie wartości patriotycznych i ich korelacja z wychowaniem młodzieży w tym duchu. Hasłem przewodnim jest „Pamiętamy – sto lat NIEPODLEGŁEJ”, a odniesienie się do historii, wspólne śpiewanie hymnu Polski, buduje w tych młodych ludziach bardzo ważne wartości i poczucie tożsamości.

Bezapelacyjnie najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Placówek – Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim, która po fantastycznej grze wywalczyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Zaszczytny tytuł Vice – Mistrza zdobyła ekipa z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym. Po świetnej i równej grze w przebiegu Ligi - III miejsce zdobyła prowadzona przez Radosława Zająca drużyna gospodarzy Turnieju- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu. Wszystkie drużyny uczestniczące w Lidze zostały uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami specjalnymi, a na szyjach młodych piłkarzy zawisły medale, z którymi dumnie powrócili do swoich placówek.

Tytuł „Najlepszego Strzelca Ligi” uzyskał Sebastian Ridel z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu ( 17 bramek), natomiast „Najlepszym bramkarzem LIGI” okazał się Konrad Michalak ze zwycięskiego Lwówka Śląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group