Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 4536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Plaga połączeń z nieznanych numerów

Środa, 1 czerwca 2022, 6:40
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Plaga połączeń z nieznanych numerów
Fot. użyczone
Na pewno doskonale wiecie jak to jest dostawać mnóstwo telefonów od nieznanych numerów. Każdy z nas to przechodził albo przechodzi po dziś dzień. Ciężko przewidzieć, kto znajduje się po drugiej stronie telefonu, kto coś od nas chce. W większości to połączenia od telemarketerów, których chociaż mamy serdecznie dosyć, to są absolutnie niegroźne. Problem pojawia się wtedy, kiedy osoba, która do nas dzwoni, nie ma dobrych zamiarów. Jak to rozpoznać i jak można się przed tym bronić? Koniecznie sprawdźcie w naszym artykule, bo wierzymy, że to może ochronić wiele osób przed przykrymi konsekwencjami.

Co to za numer - jak sprawdzać numery?  

Ustaliliśmy już, że codziennie każdy ma wiele telefonów do odebrania. Niektóre mamy zapisane w pamięci telefonu, znamy te osoby; z kolei inne połączenia dostajemy z numerów całkowicie nam nieznanych. I jest to spore ryzyko. Dlaczego tak nakreślimy później, ale teraz skupmy się na tym, jakie mamy możliwości w takich sytuacjach. Żeby sprawdzić co to za numer możemy zrobić dwie rzeczy: 
1. Sprawdzenie numeru na stronie z numerami telefonów. To taka książka telefoniczna, w której możemy zobaczyć, do kogo należy dany numer, ale opierając się na opiniach i ocenach innych internautów, którzy mieli wcześniej kontakt z danym numerem, a właściwie jego właścicielem. To bardzo proste - wchodzimy na taką stronę (można je znaleźć w Google, wpisując np. numer telefonu albo frazy, takie jak np. "kto dzwonił", "czyj to numer") i wpisujemy w określone pole numer telefonu, który się nam wyświetlił. Następnie przeszukujemy stronę i dostajemy dostęp do raportu, w którym możemy poczytać komentarze albo sprawdzić ocenę tego numeru. To takie proste, a potrafi zaoszczędzić sporo nieprzyjemnych sytuacji. 
2. Aplikacja do sprawdzania numerów - ta z kolei działa na bazie takich samych stron jak te wymienione w punkcie pierwszym, ale działa na bieżąco, czyli od razu w przypadku dostania telefonu z nieznanego numeru, sprawdza do kogo on należy, wyświetla nam taką informację i pokazuje oceny, jakie zebrał dany numer wśród internautów. Na tej podstawie możemy podjąć decyzję, czy odbieramy dane połączenie, czy też nie. Aplikacje posiadają często dodatkowe funkcje, które usprawniają cały proces np. możemy automatycznie zablokować połączenia z telefonów, które należą na przykład do telemarketerów. 

Ale po co to robić?  

Powodów jest, oczywiście, kilka. Niektórzy nie mają ochoty rozmawiać z telemarketerami, inni chcą wiedzieć kto dzwoni. Ale naszą główną motywacją powinna być ochrona przed oszustami telekomunikacyjnymi, którzy są bardzo niebezpieczni i często okradają w ten sposób ludzi z ich danych wrażliwych, osobowych, albo pozbawiając ich środków z konta. Nie chcemy się znaleźć w takiej sytuacji, prawda? Dlatego właśnie powinniśmy sprawdzać każdy nieznany numer, który do nas dzwoni. Dla własnego bezpieczeństwa. Spróbujcie kilka razy to zrobić, kiedy zadzwoni do was nieznany numer i przekonajcie się o skuteczności tego rozwiązania.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group