Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3791
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Plaga? To mało powiedziane...

Wtorek, 27 czerwca 2023, 6:44
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Plaga? To mało powiedziane...
Fot. KMP Wałbrzych
7 osób zostało zatrzymanych w ciągu ostatnich czterech dni za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Jeden z zatrzymanych okazał się być poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności, kolejny odpowie dodatkowo za kradzieże sklepowe.

Do pierwszej interwencji doszło w czwartek o godzinie 21:00. Funkcjonariusze z pierwszego komisariatu na jednej z ulic Piaskowej Góry zauważyli kobietę, którą podejrzewali o posiadanie niedozwolonych substancji. Policyjny nos i tym razem nie zawiódł. Podczas prowadzonych czynności, mundurowi ujawnili przy 34-letniej mieszkance naszego miasta niewielkie ilości środka psychotropowego w postaci tabletek extasy.

Następnego dnia, po godzinie 08:00 również funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, tym razem w Lubiechowie zatrzymali 22-latkę. Wałbrzyszanka ukrywała przy sobie środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

W tym samym dniu, kilka minut po godzinie 10:00 kryminalni z wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne, w jednym z mieszkań w Szczawnie-Zdroju zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna posiadał przy sobie niewielkie ilości marihuany. Dodatkowo okazał się być osobą poszukiwaną na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu celem odbycia kary jednego roku pozbawiania wolności, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

To nie był jednak koniec piątkowych zatrzymań. Parę minut przed godziną 19:00 na jednej z ulic w dzielnicy Stary Zdrój, policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 27-letniego mężczyznę i 36-letnią kobietę. Mieszkańcy naszego miasta ukrywali przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci marihuany.

Ostanie zatrzymanie w tym dniu, miało miejsce po godzinie 22:00, w Miroszowie. Funkcjonariusze z tamtejszego Posterunku Policji wspólnie z policjantami z Boguszowa-Gorc, udali się na interwencję, gdzie według zgłoszenia ma dochodzić do zakłócenia ciszy nocnej. Na miejscu, pod blokiem mieszkalnym, mundurowi zastali grupę osób, a wśród nich 42-latka, który podczas prowadzonych przez mundurowych czynności zachowywał się bardzo nerwowo. Po chwili policjanci już wiedzieli co było przyczyną takiego zachowanie. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego ukrywał w swojej odzieży substancje psychotropowe w postaci amfetaminy.

Na drugi dzień – po godzinie 18:00 policjanci kryminalni z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, realizując informacje własne, udali się jedną z ulic Podzamcza, gdzie ma przebywać osoba posiadające niedozwolone substancje. Na miejscu fakt ten potwierdził się. Mundurowi zatrzymali 28-letniego mieszkańca naszego miasta, który posiadł przy sobie niewielkie ilości amfetaminy. Dodatkowo młody wałbrzyszanin okazał się być sprawcą kradzieży sklepowych, do których doszło w okresie od 25 maja do 13 czerwca bieżącego roku, w jednym z marketów na terenie Wałbrzycha. Sprawca ukradł wtedy perfumy różnych marek, czym spowodował straty w wysokości ponad 6 tysięcy złotych.

Tego samego dnia, po godzinie 23:00 również policjanci z pierwszego komisariatu pojechali do jednego z mieszkań w dzielnicy Piaskowa Góra, gdzie ma mieć miejsce rodzinna awantura. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie i zatrzymali agresywnego 45-latka. Na tym problemy mieszkańca Wałbrzycha się nie skończyły. Podczas prowadzonych czynności mundurowi ujawnili przy nim substancje odurzające w postaci marihuany.

Twoja reakcja na artykuł?

1
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
7
70%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group