Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3307
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Plakaty wieszają wszędzie

Wtorek, 25 października 2022, 12:28
Aktualizacja: 13:21
Autor: red
Wałbrzych: Plakaty wieszają wszędzie
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Nagminnym w naszym mieście stało się rozklejanie ogłoszeń i plakatów w miejscach do tego nieprzeznaczonych w szczególności na infrastrukturze należącej do Gminy Wałbrzych.

Walka z tym procederem trwa. Zaangażowane w to są Straż Miejska (w tym operatorzy monitoringu) i Policja. Plakaty rozklejane są na słupach oświetlenia ulicznego, wiatach przystankowych, elewacjach budynków. Ogłaszający przekazują rożne treści od reklam, informacji o przebyciu cyrku czy też meczach lokalnej drużyny piłki nożnej „Górnik Wałbrzych”.

- Mieszkańcy naszego miasta oglądają rzeczywistość przez pryzmat rozmiękłej od deszczu kartki papieru przytwierdzonej do powierzchni za pomocą kawałka taśmy klejącej. Ogłoszenia te są wszędzie tam, gdzie być ich nie powinno. Często są ogromne, nieestetyczne i przeraźliwie nachalne. Wielokrotnie mocowane są w sposób trwały, co powoduje uszkodzenie infrastruktury miejskiej. Pracownicy monitoringu miejskiego obserwują tereny zagrożone tym procederem, sporządzają notatki, oraz zabezpieczają materiał z wizerunkami sprawców. Przy ścisłej współpracy z Komendą Miejska Policji w Wałbrzychu dzięki zabezpieczonemu materiałowi ustalana jest tożsamość osób rozwieszających ogłoszenia w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wielokrotnie podczas kontroli ujawnili sprawców takich wykroczeń. Strażnicy w takich sytuacjach nakładali mandaty karne lub kierowali wnioski do Sądu - informuje wałbrzyska Straż Miejska.

Straż Miejska i Policja są organami zobowiązanymi prawem do usuwania plakatów i haseł, których sposób umieszczania może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Poza wyżej opisanymi czynnościami, strażnicy miejscy w tygodniu od 17 do 23 października 2022 roku przyjęli 236 zgłoszeń.

Twoja reakcja na artykuł?

9
17%
Cieszy
8
15%
Hahaha
3
6%
Nudzi
3
6%
Smuci
10
19%
Złości
19
37%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group