Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3078
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region, Świebodzice: Płatne patrole działają

Piątek, 16 października 2009, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: Agnieszka Bielawska–Pękala, RP
Już po raz drugi na terenie Świebodzic pracują tzw. płatne patrole policyjne. Za dodatkową służbę policjantów z tutejszego Komisariatu Policji płaci samorząd.

Za kwotę 10 tysięcy złotych od początku września do połowy listopada, w każdy weekend, pracuje dodatkowy, dwuosobowy patrol funkcjonariuszy. Służba odbywa się w godzinach wieczornych i nocnych, wtedy, kiedy najczęściej dochodzi do przestępstw. Jednym z efektów pracy takiego patrolu był zatrzymanie kilka dni temu w okolicach stacji Orlen podejrzanie zachowującego się młodego człowieka. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki, niewykluczone, że zajmował się ich dystrybucją.

Płatne służby sprawdziły się już w roku ubiegłym, wtedy Gmina Świebodzice także przeznaczyła na to 10 tys. zł z budżetu. - Dodatkowi funkcjonariusze na mieście, zwłaszcza w godzinach późno wieczornych i nocnych, kiedy młodzież wraca z dyskotek, to jest rzeczywiście bardzo dobry pomysł – ocenia burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – Zmniejszyły się akty wandalizmu, na ulicach zrobiło się po prostu bezpieczniej, a o to przecież chodziło. Dlatego w tym roku kontynuujemy program. Myślę, że mieszkańcy miasta po raz kolejny to odczują.

Dodatkowe, opłacane przez samorząd patrole, będą także skierowane do pracy podczas zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group