Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Plenerowa gra miejska na urodziny księżnej Daisy

Sobota, 21 czerwca 2014, 9:00
Aktualizacja: 22:59
Autor: organizatorzy/opr.red.
Wałbrzych: Plenerowa gra miejska na urodziny księżnej Daisy
Fot. użyczone
Już po raz trzeci będzie obchodzona w Wałbrzychu rocznica urodzin księżnej Daisy von Pless. Najsłynniejsza w historii mieszkanka Ziemi Wałbrzyskiej urodziła się 141 lat temu w Anglii. Dziś obok herbowego dębu, cudownej figury Matki Boski Bolesnej i niemych już kopalnianych szybów, jest jednym z najważniejszych symboli Wałbrzycha.

Plenerowa impreza kierowana do wszystkich wałbrzyszan odbędzie się w sobotę 28 czerwca, dokładnie w 141 rocznicę urodzin księżnej Daisy z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha, dra Romana Szełemeja oraz przy współpracy Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

-Gra miejska, dzięki której możemy poznać sekrety wałbrzyskiego Starego Miasta okazała się hitem ubiegłorocznych obchodów roku księżnej Daisy von Pless na Dolnym Śląsku. Wałbrzyszanie, ale także turyści z Wrocławia i Górnego Śląska z zaangażowaniem wcielili się w głodnych historii Wałbrzycha, urodzinowych gości księżnej Daisy von Pless, włącznie z przebraniem się w stroje z epoki. W tym roku będziemy eksplorować Starówkę pod hasłem „Z wizytą u Hochbergów” – mówi asystentka prezydenta Wałbrzycha, Anna Żabska.

Urodziny Daisy zbiegają się w czasie z zakończeniem roku szkolnego i oficjalnym początkiem wakacji. Jako element promocji Starego Miasta Wałbrzycha odbywają się już po raz trzeci. W poprzednich edycja w Daisy wcieliły się Karolina Hull z Urzędu Miasta w Boguszowie-Gorach i miss Nowego Jorku 2010, Davina Reeves.

-Dzięki uniwersalnym wartościom takim jak miłość bliźniego, pacyfizm, pochwała radości życia i wrażliwość na piękno przyrody i sztuki z postacią księżnej Daisy może się identyfikować każda kobieta, a i panowie od ostatniej pani na Książu mogliby się wiele nauczyć. Bardzo się cieszymy, że w tym roku w Stokrotkę wcieli się 16-letnia Marta Kaczorowska ze Starego Zdroju – mówi Mateusz Mykytyszyn, prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

Uczennica pierwszej klasy w Zespole Szkól Techniczno-Budowlanych w Wałbrzychu uczy się na kierunku technik architektury krajobrazu. Suknię w której zaprezentowała się podczas konferencji prasowej na wałbrzyskim Rynku wykonała wraz z koleżankami pod kierunkiem dyrektor szkoły, Anety Błaszkiewicz. Jest ona repliką słynnej kreacji, która księżna miała na sobie podczas sesji zdjęciowej w studio Lafayette w Londynie w 1901 roku.

-To ogromna radość gościć po raz drugi w Wałbrzychu, cudownym mieście tajemnic i bogatej historii. W tym roku w organizację gry miejskiej włączyli się oprócz Fundacji księżnej Daisy von Pless, Muzeum w Wałbrzychu, spółka Zamek Książ w Wałbrzychu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu oraz partnerskie miasto Wałbrzycha czyli Pszczyna, które jest sponsorem głównej nagrody. Szczegóły pod adresem internetowym www.walbrzychgra.pl oraz www.facebook.com/FundacjaDaisy – wylicza Dorota Janas z SilesiaEvents, producent gry miejskiej.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group