Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3239
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Plotki i skandale – dlaczego je uwielbiamy?

Piątek, 20 grudnia 2019, 6:45
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Plotki i skandale – dlaczego je uwielbiamy?
Fot. użyczone
Ludzie od wieków interesują się otaczającym ich światem. Początkowo chęć zdobywania wiedzy i wiadomości była ograniczona do najbliższego otoczenia – później, wraz z rozwojem technologii i cywilizacji, ludzie zaczęli wymieniać się informacjami na szeroką skalę. Niezwykle pomocne okazały się przy tym media, których popularność skokowo rosła. W XX wieku powszechne stały się radio i telewizja, nieco wypierając prasę. Dziś ich rolę w dużej mierze przejął Internet – globalna sieć informacyjna, której uwadze nie uszedł także szeroko pojmowany świat show–biznesu. To połączenie radia, telewizji, prasy i nowych mediów. Dzisiaj to najpopularniejszy środek komunikacji i poszukiwania informacji. Dlaczego tak bardzo lubimy Internet?

Dlaczego wszyscy korzystają z Internetu?

Z siecią internetową zetknął się w swoim życiu niemal każdy z nas. Nawet ten tekst opublikowany jest na łamach wirtualnego portalu. Na popularność sieci wpływ ma spora liczba czynników. Przede wszystkim Internet jest dziś wszechobecny - obsługują go niemal wszystkie telefony, w miejscach publicznych często znajdziemy darmowe Wi-Fi, a w prawie każdym domu jest komputer, który bez problemu może posłużyć jako narzędzie do odkrywania wirtualnego świata. Kolejną ogromną zaletą Internetu jest jego różnorodność. Znajdziemy tu treści o różnorodnej tematyce i charakterystyce. Łatwo jest więc wyłuskać interesujące nas zagadnienie i skonfrontować przedstawione tezy u kilku źródeł. Świetnie odnajdą się tu także osoby, które chcą być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami z kraju i świata. Internet stał się także naturalnym domem dla wszelkiej maści skandali, plotek i newsów ze świata gwiazd. Tematyka ta cieszy się ogromną poczytnością i zainteresowaniem internautów. Co na to wpływa?

Ogrzać się w blasku gwiazd...

Show-biznes działa na wyobraźnie ludzi. Naprzeciw oczekiwaniom miłośników plotek także wychodzi Internet. W sieci znajdziemy dziesiątki portali niemal w całości poświęconych gwiazdom, celebrytom, aktorom, artystom i YouTuberom. Internauci mogą więc zajrzeć za kulisy kinowych produkcji, zapoznać się ze zdaniem swoich ulubieńców na konkretne tematy i śledzić ich karierę. W Internecie znajdziemy też relacje i fotogalerie z największych wydarzeń medialnych i kulturalnych. Najwięcej emocji budzą jednak plotki. Pikantne szczegóły z życia znanych osób i ich prywatne fotografie lub spotkania. Dlaczego ludzi tak to, kolokwialnie mówiąc, kręci? Dzięki tego rodzaju treściom mogą oni być bliżej swoich ulubionych gwiazd i czuć się niemal uczestnikami ich codziennego życia. Świetnie sprzedają się także skandale. Osoby ze świecznika często są surowo oceniane za swoje działania - większość upatruje w nich bowiem wzorców do naśladowania i opiniotwórczych autorytetów. Nic więc dziwnego, że tak często sprawdzamy co słychać zarówno w lokalnym świecie show-biznesu, jak i życiu największych gwiazd z całego świata. Internet ma w tym względzie przewagę, o której może zapomnieć prasa. Użytkownik sam wybiera tematykę i interesującą go osobę - portale poświęcone gwiazdom mogą więc być niezobowiązującą rozrywką na długie godziny.

Warto wybierać jednak takie źródła plotek, które mimo wszystko zachowują swój poziom. Jest bowiem w Internecie mnóstwo stron, które daleko odbierają od jakiejkolwiek etyki dziennikarskiej. Nastawione są bowiem na kliknięcia użytkownika, a codziennie wylewają na różne osoby wiadro pomyj. W Internecie jest wystarczająco dużo hejtu, że lepiej po prostu omijać szerokim łukiem miejsca, które gloryfikują takie zachowania i dają na to przyzwolenie. Dlatego bądźcie świadomi tego, że wy, jako internauci, macie wpływ na to, jak wygląda Internet. Dzięki wam Internet może wyglądać inaczej i być po prostu lepszym miejscem. W końcu redaktorzy serwisów plotkarskich zareagują na odpowiednie trendy bo to wy wybieracie co czytacie i jak chcecie, aby wyglądały portale internetowe."

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group