Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2434
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Po co jest pierwsza komunia święta?

Środa, 24 listopada 2021, 6:45
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Po co jest pierwsza komunia święta?
Fot. użyczone
Pierwsza komunia święta uznawana jest za najczcigodniejszy sakrament w wierze katolickiej. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, skąd wynika jej ogromne znaczenie. Sprawdź także, w jaki sposób możesz godnie ją upamiętnić. Zapraszamy do lektury!

Co warto wiedzieć na temat pierwszej komunii? 

To bardzo ważne wydarzenia w życiu każdego katolika. Jeżeli Twoje dziecko jest w wieku komunijnym, warto przeprowadzić z nim rozmowę, by w pełni zdawało sobie sprawę z tego przed jak ważnym wydarzeniem stoi. 

Dla niektórych dzieci zrozumienie istoty pierwszej komunii świętej może być trudne. Twoim obowiązkiem jako rodzica, jest pomóc im w tym zadaniu. 

Znaczenie pierwszej komunii świętej

Komunia święta ma długą tradycję i wywodzi się od samego Jezusa Chrystusa, który składał dzięki Bogu Ojcu podczas Ostatniej Wieczerzy. Jej grecka nazwa - Eucharystia - oznacza właśnie dosłownie „dziękczynienie”. 

Podczas pierwszej komunii świętej dzieci odkrywają symbolikę Kościoła, przyjmując ciało Jezusa Chrystusa pod postacią chleba. W ten sposób duchowo uczestniczą razem z Nim w drodze, jaką przebył po Ostatniej Wieczerzy dla zbawienia tych, którzy w niego wierzą i doświadczają jego męczeńskiej śmierci na krzyżu oraz zmartwychwstania. 

Znaczenie pierwszej komunii świętej jest ogromne dla każdego katolika, bo od momentu jej przyjęcia dziecko staje się dojrzałym wiernym. Od tej chwili samo odpowiada za swoje złe uczynki i musi się z nich spowiadać oraz za nie pokutować. Tylko w ten sposób będzie mogło w pełni obcować z Bogiem.

Upamiętnienie pierwszej komunii przez obrazki

Istnieje wiele podarunków, które możesz przekazać dziecku, by to lepiej zapamiętało to ważne życiowe wydarzenie. Należy zadbać o to, by podkreślały one duchową wagę tej podniosłej okazji. Do najpopularniejszych prezentów należą między innymi specjalnie zaprojektowane obrazki komunijne z symboliką religijną. 

Do najczęściej przedstawianych motywów należą wizerunki Jezusa Chrystusa, Świętej Rodziny, a także scenki o tematyce biblijnej oraz ważne dla wiary katolickiej postacie (na przykład papież Jan Paweł II). Tego rodzaju obrazki wyposażone są w miejsce na tekst, w którym można zapisać szczegóły dotyczące Pierwszej Komunii - to gdzie się odbyła oraz jej dokładną datę. 

Oprawienie obrazka w ozdobną ramkę i postawienie go na półce lub powieszenie na ścianie stanowi nie tylko ładną, religijną ozdobę, ale też w godny sposób upamiętnia Sakramentu. Spoglądanie na niego z pewnością będzie wywoływało pozytywne wspomnienia i uduchowiony nastrój zarówno w dziecku, jak i jego rodzicach. 

Różaniec komunijny dla dziecka

Jest to akcesorium, którego nie może zabraknąć podczas przystępowania do pierwszej Eucharystii. Ma ono praktyczne znaczenie, gdyż pomaga w modlitwach. Warto zainwestować w nieco lepszy różaniec komunijny, tak by mógł służyć dziecku przez wiele lat i stanowić nie tylko użyteczny symbol, ale także wyjątkową pamiątkę. Zachęcamy do odwiedzenia strony sklepu z dewocjonaliami liturgiczny.pl, gdzie znajdziesz bardzo duży wybór jakościowych różańców i innych podarunków komunijnych!

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
4
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group