Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: PO wydała oświadczenie i przechodzi do opozycji

Czwartek, 18 grudnia 2014, 15:30
Aktualizacja: 17:49
Autor: red
powiat wałbrzyski: PO wydała oświadczenie i przechodzi do opozycji
Fot. red
Dotarło do naszej redakcji oświadczenie Klubu Radnych PO w powiecie wałbrzyskim, które dotyczy obecnej sytuacji, jaka panuje w powiecie.

Oto treść oświadczenia:

„Oświadczenie Klubu Radnych Powiatu Wałbrzyskiego „Platformy Obywatelskiej":

Oświadczamy, że pomimo ogólnopolskiego porozumienia w sprawie tworzenia koalicji w samorządach pomiędzy partiami: Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, podjętej uchwały koalicyjnej powiatowych struktur PO oraz otwartości członków Klubu Radnych Powiatu Wałbrzyskiego Platformy Obywatelskiej, taka koalicja nie powstała.

Platforma Obywatelska przedstawiła propozycję szerokiej 14-osobowej koalicji: PO, PSL i Nasz Powiat, która zapewniałaby stabilność w Radzie Powiatu, rozwój powiatu wałbrzyskiego, co pozwoliłoby rozwiązywać istotne problemy mieszkańców.

Z przykrością stwierdzamy, że od samego początku przedstawiciele wałbrzyskich struktur PSL prezentowali sztywne stanowisko i nieracjonalne oraz wygórowane oczekiwania pełnienia funkcji w organach powiatu, co uniemożliwiało prowadzenie konstruktywnych rozmów.

Z decyzji podjętych na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego wynika, że radni PSL równolegle prowadzili rozmowy z PiS. Doprowadziło to do zerwania rozmów z PO i zgłoszenia swojego kandydata na Starostę Powiatu Wałbrzyskiego. Takie postępowanie jest jednoznaczne z zawarciem koalicji PSL- PiS, do której dołączyło dwóch radnych startujących z list Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska tj. Mirosław Potapowicz i Krzysztof Krajewski.

Obecnie Klub Radnych PO w Powiecie Wałbrzyskim liczący 8 radnych deklaruje, że będzie konstruktywną i merytoryczną opozycją, której jedynym celem będzie rzetelna i ciężka praca na rzecz gmin i mieszkańców naszego powiatu.

Przewodnicząca Klubu Radnych „Platforma Obywatelska”

Dorota Piotrzkowska

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group