Wałbrzych: Pobiegli w przełajach

Poniedziałek, 26 września 2022, 14:25
Aktualizacja: 14:26
Za nami Bieg Przełajowy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

25 września br. odbył się XLII Bieg Przełajowy Podzamcze. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w „Podzamcze” w Wałbrzychu i Fundację na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Impreza, w której zawodnicy rywalizowali o puchar Fundacji RECAL, zgłoszona została do ósmej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu.

Uczestnicy mieli do pokonania dystans 4.600 m. lub 9.600 m., w zależności od kategorii wiekowych. Trasa przebiegała na obszarze Książańskiego Parku Krajobrazowego.

W trakcie imprezy przeprowadzona została zbiórka opakowań aluminiowych pn. „Każda puszka cenna” oraz akcja promująca zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Wałbrzychu.

Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami i medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowe dyplomy, materiały promocyjne Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz napoje izotoniczne z limitowanej serii Every Can Counts. Zawodnicy poczęstowani zostali żurkiem.